Autor Wątek: Gdzie tu jechać na wakacje?  (Przeczytany 25463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sorry Gregory

  • TDM User
  • Kielce
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • 5PS, 2002
Odp: Gdzie tu jechać na wakacje?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2020, 08:51:19 »
@Celofan - Różnie to bywa z tymi temperaturami - góry i bliskość morza to dziwna mieszanka.

... ostatecznie mogę pojechać we wrześniu a teraz będę się lenił i/albo odrabiał zaległości (cudze chwalicie - swego nie znacie).
... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1998
  • CRF1000 ATAS
Odp: Gdzie tu jechać na wakacje?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2020, 10:25:45 »
i to jest tez zajebisty plan :)

zawsze mozna jechac nad morze do Szczecina :D
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Offline Sorry Gregory

  • TDM User
  • Kielce
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • 5PS, 2002
Odp: Gdzie tu jechać na wakacje?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2020, 12:05:29 »
i to jest tez zajebisty plan :)

zawsze mozna jechac nad morze do Szczecina :D

Podążając tą "droga" to już lepiej do Wrocławia. Może w końcu Panoramę zobaczę!? ... we Lwowie nie zdążyłem .... trochę się spóźniłem  :deadsad: ... pół wieku ...
... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

Offline Sorry Gregory

  • TDM User
  • Kielce
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • 5PS, 2002
Odp: Gdzie tu jechać na wakacje?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2020, 11:08:59 »
No i jestem już z powrotem w domu!
Wybrałem opcję miłą i bezpieczną czyli Rumunię! Tym razem głównie Maramuresz ale dojechałem aż do Bicazu. Było wszystko co chciałem a nawet więcej. Pojeździłem odcinakami nadającymi się na Formułę 1, drogami lepszymi i gorszymi no i nie byłbym sobą gdybym kilka razy "przypadkiem" nie zjechał na manowce. Poddałem się tylko raz tj. wróciłem parę kilometrów do głównej drogi i objechałem kilkadziesiąt kilometrów. Sprzęt dostał w dupę najbardziej ale obyło się bez strat.

W Rumunii trochę jak u nas - na wsiach widać ludzi w maskach a w większych miastach jakby mniej. Żadnych problemów z powodu Covida nie było tylko kontrola graniczna H/RO trochę jakby dłużej trwała - ale bez przesady.

Maramuresz oczywiście polecam. Główne atrakcje to drewniana architektura, stroje ludowe no i oczywiście widoki i drogi. Należy wybrać się na objazd (też) w niedzielę kiedy całe wioski są ubrane na ludowo i idą do cerkwi czy kościoła. Robi to wrażenie - na ludowo baby i chłopy od oseska do starucha! O "wesołym cmentarzu" nie ma chyba co wspominać do to atrakcja międzynarodowa. Zdjęć architektury (domy, bramy, portale, szopy, stodoły, krzyże) nawet nie robiłem bo zdjęcia tego nie oddadzą - trzeba to samemu zobaczyć.

Wąwóz Bicaz nadal robi wrażenie - niestety byłem w weekend i trochę za dużo było ludzi i korków.

Z innych pozytywów to znajomość języka angielskiego (przynajmniej w restauracjach) i chwilami trochę denerwująca ostrożność kierowców (no ale to Rumunia i oczy trzeba mieć wszędzie).

Podsumowując jeśli jesteście niezdecydowani to walcie na Rumunię! Blisko, tanio i bezpiecznie!
 
... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

Offline Medyk

  • TDM User
  • krak-kat-so
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 87
  • TDM 900 `11 10kkm, czarny typ..
Odp: Gdzie tu jechać na wakacje?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2020, 20:56:05 »
a tak ten tego.. Spanie realizowałeś kwaterowe? czy machnąłeś to na raz?  :deadbandit:
do granicy 5 godzin, po Rumoonowie 10godz i 5 gdz powrót. jeszcze pospać dasz radę
 :deadbandit: