Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1290364 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2000
  • CRF1000 ATAS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 19, 2011, 14:15:51 »
poszukaj opisu ikkyo na forum :)
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Online Sebaa

  • TDM 900 '07
  • TDM User
  • Wolne Miasto Gdańsk
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 683
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 19, 2011, 15:20:28 »
poszukaj opisu ikkyo na forum :)


Albo mojego  :headbang:

Pozdrawiam
Sebaa
Kto umiera bogatszy ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Mam wyjebane, ale trzeba zapierdalać.
Dzień w którym kupię karabin jest coraz bliżej.


Offline Falkon48

  • TDM User
  • Przemyśl
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 502
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 20, 2011, 08:21:53 »
Dzięki myslę że się skuszę
szerokości

Offline pomyslek1979

  • TDM User
  • Częstochowa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 21, 2011, 19:03:33 »
Witam was wielkich tego forum  :deadbeer:

Jestem nowy więc nie wiedziałem gdzie to napisać
Czy może ktoś napisać na co trzeba uważać przy kupnie TDM nie znam się kompletnie więc wolę zapytać ponoć końcówka języka za przewodnika nie chciał bym kupić jakiegoś szajsu mam upatrzonego we Wrocławiu sprzecika czy jest ktoś z forum z Wrocka i może luknąć na sprzęcik swoim fachowym okiem bo wydaje mi się że moto z 1997 roku i przebiegu 20000 kilometrów jest podejrzane

Proszę o odpowiedzi z góry bardzo dziękuję i PANOWIE LEWA DO GÓRY

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 21, 2011, 21:50:42 »
Witam was wielkich tego forum  :deadbeer:
 bo wydaje mi się że moto z 1997 roku i przebiegu 20000 kilometrów jest podejrzane

Ktoś sprzedajac kit w postaci takiego przebiegu w przypadku TDM z 97r. ma kupującego za idiotę,...i  w zasadzie tyle mozna o tym powiedziec. Motocykl z 97r. przy normalnym (a raczej weekendowym) użytkowaniu ma nalatane co najmniej 100 tys. lub wiecej....

Pozdr.!
 

Offline pomyslek1979

  • TDM User
  • Częstochowa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 21, 2011, 22:24:44 »
To załóżmy że moto ma przelatane z 70 tysi ile te silniki mają żywotności ?????

Bo mógł bym przegryść taki przebieg ale z czym się pilnować w czasie kupna ???

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 23, 2011, 09:30:26 »
UWAGA!! Byłem oglądać wczoraj TDM-a z 2004 roku w Rzeszowie w BB Motocykle:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-stan-d-dobry-M2793334.html

To, co zobaczyłem, tak mnie i mojego mechanika wku...ło że omal kolesia nie pobiliśmy. Po kolei: dzwonie do faceta, wypytuje o wszystko i słyszę: moto igła, wszystko w super stanie, bezwypadkowy, malowane profesjonalnie boczki przy baku z powodu rys, ale nie klejone; nowa opona tył, głośne sportowe wydechy Lasera, przebieg 28tyś potwierdzony w dokumentach, do tego pisemna gwarancja 30 dni. Brzmiało interesująco...
I tak, pierwsze rzuciło się w oczy że moto jest całe zalane plakiem, i nie tylko plastiki, ale też lakier i rama. ponadto:
- prawy boczek ładnie pomalowany, ale od wewnątrz chamsko klejony, to samo plastiki z lewej przy zadupku - od wewnątrz wyraźne ślady klejenia
- bardzo mocno zużyte tarcze (NA PEWNO nie jak przy 28tyś, raczej jak przy 50-ciu lub więcej), ponadto przy śrubach tarcz z przodu wyraźne ślady rozkręcania, ktoś to robił źle za małym kluczem, wyraźnie zryte krawędzie śrub
- malowana kierownica, ślad po prostowaniu
- lewy dekiel w innym odcieniu niż prawy i silnik. Rozmowa w stylu: ten dekiel był malowany, ma inny kolor. Odpowiedź: wcale nie...
- opona tył (miała być nowa) - produkcja 23.07, przód miał też być super a był do śmieci
- z prawej strony wgięta chłodnica
- na kanapie i bagażniku wyraźne kropeczki z farby w kolorze ramy. Facet to skomentował: własnie wczoraj malowali mi jedną ścianę w garażu, akurat tak się zdażyło że akrylową farbą (kto maluje garaż akrylem???) i tylko się wydaje że w kolorze ramy.. Bez komentarza... Po przyjrzeniu na 98% cała rama była malowana
- lekko wgnieciony zbiornik na dole z prawej strony, pęknięty lakier, pod tym blacha i rdza, a wokół takie ślady jakby ktoś to szpachlował...
- wydechy: jakieś no name, dopasowane na sztukę (coś podspawane, przy łączeniu tłumików z rurami jakieś spawy i wystające elementy siatki)
- manetki zauważalnie wytarte. W sprzętach kumpli, które mają po 50 tysięcy są mniej wytarte..
Nie doszliśmy do odpalenia silnika bo nie było sensu. Motocykl ewidentnie po przejściach (malowana rama), sprzedawca nierzetelny (nie wierzę aby gość sprzedający dużo motocykli nie zauważył takich rzeczy). W kółko powtarzał że gwarantuje że wszystko jest oryginał, że wszystko możemy sprawdzić w salonie Yamaha, że może się założyć o moto że wszystko jest tak jak mówi. Ponadto więcej rzeczy nie zgadzało się z tym, co mówił przez telefon (typu: ma go od 5 dni, ale boczki malował 2 tygodnie temu.. magik jakiś). Ku..wa, słyszałem już takie bzdury nie raz, moto mówi samo za siebie, a facet negował każdą niezgodność która mu pokazałem.
Miałem 5 motocykli w życiu, wokół parenaście osób ze sprzętami, siedzę w temacie od 13 lat i wiem jak powinien wyglądać motor który ma niecałe 30 tysięcy i ma być bezwypadkowy. Porażka i 6 godzin straty.
NIE POLECAM!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 11:18:29 wysłana przez Abadon Kraków »

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 23, 2011, 09:47:47 »
I jeszcze jeden, który oglądałem w ostatnim czasie, 2006 rok z okolic Wadowic:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-wersia-sport-jak-nowy-M2784617.html

Parę informacji, jeśli ktoś chce go obejrzeć. Sprzęta nie mogę jednoznacznie określić jako minę, ale jest w nim parę niepokojących rzeczy, co wymaga dokładnego zastanowienia:
1. Sprzedawca pisze "jak nowy, bez wypadkowy" a w sprzęcie przednie koło jest z innego rocznika niż tylne, jedno w macie drugie błyszczące (hmm czemu w "bezwypadkowym" sprzęcie ktoś zmienia koło..?), poza tym prawa owiewka była klejona i malowana (ktoś to robił raczej profesjonalnie, nieźle położony lakier ale nowe to to nie jest).
2. Motor leżał na obu stronach - ślady są niewielkie, choć silnik jest obtarty z każdej strony (owiewek nie zdejmowałem, nie wiem co pod nimi)
3. Wytarcie lakieru od kluczyków na półce obok stacyjki, jak dla mnie, wskazuje na znacznie większy przebieg niż podawane 18 000.
4. To była 3 TDM-ka jaką oglądałem, więc mogę się mylić, ale silnik nie pracował jak na 18tyś przebiegu.
5. Ogólny stan motocykla, jak na 5-letni sprzęt, oceniłbym jako średni, na pewno nie ideał jak w opisie.
6. Opony zgodne z opisem, napęd raczej też.
7. Sprzedawca raczej nie ma świadomości rzeczy o których piszę, nie sądzę aby celowo wciskał kit.
8. Sporą cenę uzasadnia min. unikalną wersją z obniżonymi owiewkami, jak dla mnie są to po prostu jakieś akcesoryjne owiewki, może od jakiegoś małego producenta, nigdy nigdzie nie spotkałem się z podobną wersją.
Motor już dość długo wisi w ogłoszeniach, jak go pierwszy raz zobaczyłem kosztował tysiaka więcej; wiem, że miał sporo interesantów, cena w dół a wciąz nikt go nie chce - myślę więc, że moja opinia nie jest odosobniona.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 12:58:59 wysłana przez Abadon Kraków »

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 23, 2011, 16:22:10 »
Co sądzicie o tym sprzęcie:

http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-i1781346378.html

Z góry dzięki za opinie.

Arek

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 23, 2011, 16:32:41 »
na pierwszy rzut oka, z tyłu wymieniona tarcza
mój ma nakulane 10k więcej i tarcza w niezłej kondycji oryginalna
ale może kierowcy mojego moto mniej hamują tyłem  :deadgrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 16:36:29 wysłana przez Arek »

Piotr

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:12:46 »
No nieżle Abadon trafiłeś ? konkret opis i tego tu potrzeba
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 12:18:32 wysłana przez Piotr »

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:13:06 »
 O0

8. Sporą cenę uzasadnia min. unikalną wersją z obniżonymi owiewkami, jak dla mnie są to po prostu jakieś akcesoryjne owiewki, może od jakiegoś małego producenta, nigdy nigdzie nie spotkałem się z podobną wersją.
Motor już dość długo wisi w ogłoszeniach, jak go pierwszy raz zobaczyłem kosztował tysiaka więcej; wiem, że miał sporo interesantów, cena w dół a wciąz nikt go nie chce - myślę więc, że moja opinia nie jest odosobniona.


taka wersja (francuska) pakiet dostepny w salonach yamaha we Francji własnie... SPORT i GT
GT:


Sport:
http://www2.yamaha-motor.fr/actu/spip.php?article900
Roots Bloody Roots

Offline Cityg

  • TDM User
  • Sosnowiec / Krk
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 25, 2011, 02:20:02 »
(...) mam upatrzonego we Wrocławiu sprzecika czy jest ktoś z forum z Wrocka i może luknąć na sprzęcik swoim fachowym okiem bo wydaje mi się że moto z 1997 roku i przebiegu 20000 kilometrów jest podejrzane (...)

Zdaję się, że kupiłem sprzęt o którym piszesz (srebrno-żółty). Angol. Chyba trochę przeleżakował. Nie było tak różowo jak w opisie... Rejestracje to on miał w '97, produkcja 96. Licznik był kręcony - wiadomo. Nie jestem mechanikiem, tyle co sam sobie posprawdzałem i z podstawowych rzeczy to lagi, gaźniki i wypadająca dwójka - do zrobienia. Właśnie czeka mnie teraz przywracanie mu świetności.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 02:25:46 wysłana przez Cityg »

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 26, 2011, 13:57:07 »
No i koniec moich poszukiwań, okazuje się że są uczciwi ludzie. Pojechałem po sprzęta 300km i było warto!! Nawet dwa razy dalej było by warto! Sprzęt dokładnie jak w opisie, na żywo wyglada nawet lepiej niż na zdjęciu, a cenę udało się wyraźnie obniżyć. Po prostu miód:
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2003-r-i1761774098.html?source=oo

Teraz jestem pełnoprawnym posiadaczem TDM. DZIĘKI DLA WSZYSTKICH ZA WSKAZÓWKI W TRAKCIE POSZUKIWAŃ!!  :deadbeer:  :deadbeer:  :deadbeer:  :deadbeer:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 14:16:55 wysłana przez Abadon Kraków »

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:03:16 »
No to przyjmij gratulacje. Do zobaczenia na drodze :deadbeer: