Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284130 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline mrymek

  • TDM User
  • Cz-wa
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Ja i Ona
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 07, 2011, 22:23:23 »
Ja już zakupiłem vzr 1800. Teraz stoją dwa. Ufam, że na wiosnę TDM-ka znajdzie nowego właściciela, choć czynię to z bólem serca, ale czasu brakuje i dwa moto, to trochę za dużo. Z tym, że się nie pali i czekam na poważnego kupca.
Zapraszam do oglądania i zakupu. Jazdy, to na razie raczej nie będzie, śniegu coraz mniej, ale jednak.

Piotr

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:25:46 »
Koledzy parę pytań przed kupnem , oglądałem właśnie TDM 850 93 rok motor sprowadzony rok temu z Włoch , obecny właściciel zrobił nim 12 tys , przebieg wedle licznika ma 58 tysięcy , do wymiany obie opony , jak kupił były ok widziałem fotki teraz są nie do jazdy motocykl bardzo ładnie utrzymany , wyposażony w kufry oryginalne malowanie , silnik suchutki ,pali na Dyk zalany olejem VALVOLINE 20 W 50 PÓŁSYNTETYK, ale Koledzy sprawa jest taka mijałem wcześniejsze sprzęty i takie zjawisko nie wystepowało ,  czy w waszych sprzetach chodzi o TdM 850  model 93 rok wystepuje takie zjawisko '. po jeździe po  mokrym asfalcie wiadomo odkłada się woda na rozgrzanym silniku chodzi o spód i kolektory i wydobywa się wiadomo para bo jest nisko połozony i z silnika od spodu wydobywa się para i zapach jest taki dziwny jakby palone przewody czy coś w stylu palonego oleju ? taką że cz stwierdziłem ostatnio przy oględzinach motocykla jak się przejechałem . Czy w waszych motocyklach tego modelu wystepuje takie zjawisko po jezdzie po mokrej nawierzchni? czy jest to inna przyczyna którą należy szukać gdzie indziej , odkręcać osłonę od przodu? czekam na wasze zdanie  przed zakupem. Liczę na wasze rady przed zakupem w tym temacie? Jeśli ktoś zna odpowiedź proszę napisać lub dać  sygnał na nr 508112344 i oddzwonię. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 10:33:45 wysłana przez Piotr »

Offline Misiek

  • TDM User
  • Piła
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 23, 2011, 14:58:16 »
Yo  O0

Widział ktoś z Wasz coś takiego?:
http://moto.allegro.pl/sprzedam-yamaha-tdm-900-rok-2005-i1418655368.html

Moto z Francji, po prawostronnej glebie - wg gościa niegroźnej (wydech, gmole). Powiedział że za 13 tys. odda. Jak by się okazało że reszta jest ok to myślę że ktoś kto szuka 900tki miałby niezłego sprzęta. W sumie ładny bo czarna rama, tylko te akcesoryjne plastiki ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 15:25:57 wysłana przez Misiek »

Offline konto_usuniete

  • TDM User
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 938
    • Moje motongi
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:08:09 »
Juz tu byla pokazywana na forum dokladnie ta TDM, jakies pol roku temu, czyli koles troche sie buja z jej sprzedaza juz :P
a plastiki wlasnie ma super  :deadtop4:

Online Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1999
  • CRF1000 ATAS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:25:33 »
to nie plastiki akcesoryjne ale TDM Sport (tylko na rynek francuski). ;)
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Offline konto_usuniete

  • TDM User
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 938
    • Moje motongi
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:32:59 »
a wlasnie ze plastiki akcesoryjne :P ktos tu ostatnio sie w to zaglebial i wyszperal topic na francuskim forum bodajze :) gdzies an forum to musi byc ;)

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:30:20 »
Wygląda na protoplaste TDM900GT ABS. Wszak, ta nowa nie ma wlotów powietrza, i ma lusterka na owiewce. Może co x lat wychodzi jakaś wersja limitowana  :deaddrop:


BTW, na allegro jest kilka ogłoszeń, które wisiały jak szukałem dla siebie TDMy, czyli jakiś rok temu: np. bordowa TDM z Bydgoszczy za 8 900 zł, z pękniętym plastikiem przy zegarach. Gość zszedł z ceny tylko 400-500 zł. Na bank to ta sama sztuka, nawet opis sie nie zmienił  :deadbandit: Powinienem mieć jeszcze szczegółowe foty na mailu, jakby kto był zainteresowany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 11:36:11 wysłana przez Greg.or »
Live to ride, ride to live! :)


Offline czndl

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 43
  • CB 450S -> VFR 750 -> TDM 850 4TX
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 26, 2011, 21:58:25 »
Witam, mam prośbę, możecie rzucić okiem na ten motocykl?
http://allegro.pl/yamaha-tdm-850-96r-i1426357802.html

Niska cena ale co się z tym wiąże spory przebieg (chociaż jak widzę egzemplarze z 1991-1995 z przebiegiem 30 tys. to mi się wierzyć nie chce), rozrząd i napęd do wymiany w najbliższym czasie.

kazmirz

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 01, 2011, 20:10:52 »
https://picasaweb.google.com/ctkaziu/YamahaTDM# 

co myslicie o tym ? stan dla mnie ok..tarcze ok..fajny bajer z nozka...gdy sie jej nie da do gory motor gasnie :)..

na ssaniu u Was tez jest ponad 2 tys obrotow ?

Offline maniek

  • Naczelny Degustator Kraju
  • TDM User
  • Tychy
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1453
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 01, 2011, 20:16:52 »
"Bajer z nóżką" - fabryczne rozwiązanie żebyś nie wystartował z rozłożona bo gleba przy zakręcie jak złoto :)
U mnie na ssaniu jest nawet 2700 , ale staram sie utrzymywać 1700-2000 przy rozgrzewaniu silnika
Żyję

kazmirz

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 01, 2011, 21:21:56 »
rozumiem faktycznie cos bylo ponad 2000 tys...wiec mysle ze jest spzret ok..odpala ladnie..i zaraz wkreca sie na obroty.....14 lutego bede mial ja na stanie..wiec zrobie fotki i bedziemy gadac.

Online Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1999
  • CRF1000 ATAS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 02, 2011, 11:31:30 »
rozumiem faktycznie cos bylo ponad 2000 tys...wiec mysle ze jest spzret ok..odpala ladnie..i zaraz wkreca sie na obroty.....14 lutego bede mial ja na stanie..wiec zrobie fotki i bedziemy gadac.
2000 tys?  :D
odrzutowiec? :D
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 02, 2011, 11:32:59 »
serce z Y2K w TDM - normalka  :deadlol:
so be it

Offline cruigmorn

  • TDM User
  • Wrocław
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 92
  • TDM 850 4tx '99-to było jest R1200Gs
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 02, 2011, 16:38:07 »
https://picasaweb.google.com/ctkaziu/YamahaTDM#  

co myslicie o tym ? stan dla mnie ok..tarcze ok..fajny bajer z nozka...gdy sie jej nie da do gory motor gasnie :)..

na ssaniu u Was tez jest ponad 2 tys obrotow ?

Witaj,

Ja byłem oglądałem ją początkiem stycznia. Bez urazy ale nie podzielam Twojego entuzjazmu:( Ok cena zachęca do kupna, bo pozostawia pewien zapas cash'u na ewentualne doinwestowanie. Mnie udało się nią przejechać i najprawdopodobniej ma (lub miała, bo zwróciłem uwagę gościowi, który ja sprzedawał - a oni tam motongi reperują...) coś z górna półka bo kierownicą trza było skręcać żeby jechać...prosto, zresztą w ogóle cały przedni zawias trza remontować bo syczy jakby oleju tam nie było za wiele. Opony też były do wymiany - tylko nie pamiętam już czy obie. Poza tym jechałem z drugim aku na siedzeniu za moimi plecami bo (gość to pasem przytroczył żebym nie zgubił), bo moto stało na placu pod plandeką od (o ile dobrze pamiętam) końca października,  mało tego z pustym jak bęben bakiem ( z butelki dolali mi wachy na jazdę). Wizualnie spoko, ale jakoś do mnie nie mówiła. Poza tym jak przyjechałem to stała już odpalona, więc nie mogłem ocenić jak startuje (akumulator był zasiarczony więc jej nie gasiliśmy). Tyle z moich spostrzeżeń. Ale ja na razie raczej laik w temacie jestem, może bardziej fachowe oko :deadeek: dostrzegło więcej.

A jeszcze jedno: ściągaliśmy owiewki i bak co by się do aku dostać (aby oszczędzić sobie jazdy z baterią na siedzeniu) i tam raczej wszytko było raczej OK, choć w okolicach przedniej lampy widać jeszcze reszki taśmy klejącej, więc "coś" się na pewno działo. Może ciężko nie leżała - no ale ta półka trochę martwi.
Poza tym zwróć dobrze uwagę na dokumenty, bo gość (taki śmieszny "polski niemiaszek") uparł się że "mam jechać tam gdzie on mi pokazuje, a nie gdzie indziej bo tam może być policja" - w sumie nawet chyba nie sprawdził czy mam kasę ale z ta policją piłował - trochę dziwne w sumie...

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 16:55:16 wysłana przez cruigmorn »
Czy ważysz się, o duszo, Pójść ze mną na obszar nieznany,
Gdzie ścieżek nie znajdziesz ni gruntu pod stopami?

Walt Whitman

kazmirz

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 02, 2011, 17:13:51 »
akul jest nowy...moze po twojej wizycie..koles wymienil..bo dal nowy i zebatke i lancuch...fakt paliwa nie bylo..ale zaraz mu napisze co z ta polka..napisz mi w ktora strone skrecales?

mi odpalili motor zimny.bo sprawdzalem reka..bo byl wyciagany ze sklepu..wiec akul ladnie odpala..i na zimnym....ale zobaczymy co koles zaraz odpisze na ta gorna polke i skrecaniu.

papiery sprawdzalem..rama i numery sa ok..przeglad do maja 2011
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 17:18:58 wysłana przez kazmirz »