Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284645 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:24:43 »
Ooo, kolega Kucio1 z okolicy  :headbang:
Tak to jest Sawik :) Zgadzam sie z Toba, sam bylem zadowolony z zakupu (Suzuki GS500), a podczas zakupu bylem jeszcze zielony w temacie motocykli  :deaddrop: Nie slyszalem zlych opinii o nim, a troche w okolicy sprzetow sprzedal. Jak bedzie mial TDM to nie czekac tylko jechac!  :deadtop4: Daje dobre rabaty i sam dowozi  :deadtop4:
Jest to jak narazie jedyny uczciwy handlarz jakiego znam  :deadbeer:
Live to ride, ride to live! :)


Jacektul

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:07:29 »
Witam

Jestem nowy i przymierzam się do kupna TDM 850. Znalazłem taki rocznik:

http://allegro.pl/item988421273_1999_yamaha_tdm_850.html

Cena atrakcyjna, moto wygląda na zadbane. Byłem obejrzeć i  technicznie też wygląda OK. Pali ładnie, nie stuka w silniku. Niestety nie posiadam większego doświadczenia w odsłuchiwaniu silników więc nie mogę stwierdzić czy coś się tam nie kryje.
Może któryś z kolegów widział tą TDM i może mi coś doradzić.
Sprzedawca chwali i zapewnia, że stan jest bardzo dobry. Drobne rysy na boczkach to parkingowe przypadki. Wymieniony tłumik 2w1 (od Suzuki) wygląda bardzo ładnie. Brak wycieków czy rdzy. Bak nie pogięty. Plastiki całe – oberwany tylko jeden zaczep od czachy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jacek

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:52:32 »
Witam

Jestem nowy i przymierzam się do kupna TDM 850. Znalazłem taki rocznik:

http://allegro.pl/item988421273_1999_yamaha_tdm_850.html

Cena atrakcyjna, moto wygląda na zadbane. Byłem obejrzeć i  technicznie też wygląda OK. Pali ładnie, nie stuka w silniku. Niestety nie posiadam większego doświadczenia w odsłuchiwaniu silników więc nie mogę stwierdzić czy coś się tam nie kryje.
Może któryś z kolegów widział tą TDM i może mi coś doradzić.
Sprzedawca chwali i zapewnia, że stan jest bardzo dobry. Drobne rysy na boczkach to parkingowe przypadki. Wymieniony tłumik 2w1 (od Suzuki) wygląda bardzo ładnie. Brak wycieków czy rdzy. Bak nie pogięty. Plastiki całe – oberwany tylko jeden zaczep od czachy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jacek


Widze ze moto juz od dłuzszego czasu szuka własciciela

Jacektul

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:04:12 »
Pierwsze ogłoszenie było zdaje się w marcu.
Podobno ktoś już go wcześniej oglądał ale z uwagi na gabaryty rozmyślił się. Czy coś na zdjęciach tego moto rzuca się w oczy - pod względem podejrzliwości ?
Po oględzianch, których dokonałem wygląda na wszystko OK. Opona z tyłu jest ewidentnie do wymiany. Kanapa była na nowo obita materiałem. Jedno lustro - lewe - było naprawianne (gwint) co potwierdza, że była wywrotka ale raczej na coś w miarę miękkiego (trawa i kamyczki a nie asfalt) bo nie ma poważniejszych obtarć.
Pzdr

Jacek

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:41:58 »
A czemu Yamaszka ma jednostronny wydech od Suzuki? Nie wygląda na akcesoryjny podnoszący osiągi, ale jakiś fabryczny, jaki sens byłoby pozbywać się oryginału i zmieniać, jeśli oryginalny nie byłby zbity (zakładasz, że ryski to parkingówki tylko).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 10:44:01 wysłana przez Mycha_1975 »
with great power comes great responsibility

Jacektul

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:46:21 »
A czemu Yamaszka ma jednostronny wydech od Suzuki? Nie wygląda na akcesoryjny podnoszący osiągi, ale jakiś fabryczny, jaki sens byłoby pozbywać się oryginału i zmieniać, jeśli oryginalny nie byłby zbity (zakładasz, że ryski to parkingówki tylko).

Wygląda na to, że poprzednie tłumiki mogły być uszkodzone - przerdzewiałe chyba nie bo na pozostałych elementach rdzy nie ma.
Albo może ładniej gra na tym jednym kominie?

Co do rys - to czy wyglądają na coś poważniejszego? Właściciel powiedział ,że moto połozyło się na wjeździe do garażu stąd rysy i uszkodzony gwint lewego lustra.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 11:07:31 wysłana przez Jacektul »

wojteks

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:43:45 »
1. Lusterka nie oryginalne
2. Malowanie 1998r
3. Stare zegary a takich w 99r już nie powinno być
3. Brak naklejek na boczkach
4. Wydech zagięty od dołu/boku i to dość mocno.
5. Ssanie też nie 99r
6. Brak ciężarków na końcach kierownicy
7. Ugryziony błotnik czy jak to zwać pod rejestracją (powinien być dłuższy)

To tyle co widać ze zdjęć.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:57:21 »
Co do rocznika to podobnie jak w Italii, data produkcji 1998, a w dowodzie pierwszej rejestracji 1999 stad niezgodnosci typu ssanie, liczniki. Na pewno moto mialo glebe, skoro pluca malowane, lusterka i wydech. Ale za ta cene nie ma co wymagac! Wez kogos kto sie zna, ewentualnie moze ktos z Zony mieszaka niedaleko, jak Ci odpowiada to bierz  :deadtop4:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 12:59:23 wysłana przez Grzesiu »
Live to ride, ride to live! :)


Jacektul

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:17:56 »
Co do rocznika to podobnie jak w Italii, data produkcji 1998, a w dowodzie pierwszej rejestracji 1999 stad niezgodnosci typu ssanie, liczniki. Na pewno moto mialo glebe, skoro pluca malowane, lusterka i wydech. Ale za ta cene nie ma co wymagac! Wez kogos kto sie zna, ewentualnie moze ktos z Zony mieszaka niedaleko, jak Ci odpowiada to bierz  :deadtop4:

Dziękuje za informację. Bardzo chętnie skorzystałbym z pomocy kogoś z ZONY przy zakupie. W najbliższą sobotę wybieram się tam. Mogę zwrócić koszty za pomoc w diagnozie na miejscu. Analiza przez znającego temat na miejscu byłaby jak najbardziej wskazana.

A tak jeszcze pytnie. Czy naklejka na płucakach była nakładana pod lakier bezbarwny?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 13:25:11 wysłana przez Jacektul »

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:01:13 »
Szukając ciekawych ofert czasem trafić można naprawdę "super okazję:deadlol:
with great power comes great responsibility

Offline hans

  • TDM User
  • Radomsko
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:02:54 »
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:a3VQx3Td8EsJ:otomoto.pl/yamaha-tdm-850-M1749146.html+tdm+zawiercie&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

a przyglądał się ktoś może tej TDM-ce ? Ja wiem że po zdjęciach to trudno ocenić ale może ktoś ją widział na zywca;) Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

pozdrawiam

j23hans

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 16, 2010, 12:06:15 »
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:a3VQx3Td8EsJ:otomoto.pl/yamaha-tdm-850-M1749146.html+tdm+zawiercie&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a


Jest już dłuższy czas wystawiona. Chyba około miesiąca temu już ją widziałem. Mnie by przeszkadzało, że nie ma tylnego uchwytu dla pasażera i że prawe płucko nie ma naklejki, (malowane?).

Jeśli ktoś szuka taniej TDMy, to mogę polecić 4TXa z 1996 r. za 6900 zł. Stoi ona w Złotowie u Marka Brzezińskiego (www.moto-mark.pl). Wielu moich znajomych kupowało od niego motocykle i są z nich zadowoleni. Na pewno nie sprzedaje padaki. Sprzęty sprowadza z Niemiec, (ta TDMa jest z salonu). Tak więc, jeśli komuś zależy, aby kupić tanio 4TXa, raczej pewnego, to warto uderzać do Marka. Jest on mechanikiem, także myślę, że od razu mozliwe byłoby wykonanie serwisu.

A to ta sztuka: http://allegro.pl/item995486396_yamaha_tdm_850_1996_oryginal_bezwypadkowy.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 12:15:41 wysłana przez Aikikai »

Offline stefanek

  • TDM User
  • Piła - Borne Sulinowo-Darłowo
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 16, 2010, 18:41:53 »
Dziwne , bo w Złotowie go jeszcze niema . Moto stoi w Niemczech bo jest problem ze sprowadzeniem jej ( chyba coś z papierami), być może za tydzień lub dwa  będzie w kraju.
Tak więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 16, 2010, 20:02:10 »
A no widzisz. Informacji o tym nigdzie nie było. Pewnie dzwoniłeś do Marka? Bardzo przepraszam jeśli kogoś w błąd wprowadziłem - nie było to moim zamiarem. Po prostu wiem, że Marek sprowadza dobre sprzęty, także chciałem dać cynk jak najszybciej na Zonę. A myślałem, że wystawienie aukcji jest równoznaczne z posiadaniem motocykla... No jeszcze raz bardzo przepraszam  :deaddrop:

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 17, 2010, 00:03:04 »
Nie kumam, jak można wystawiać sprzęta na kup teraz, pisać że jest do rejestracji, gdy sprzęta nie ma jeszcze w kraju i są problemy z jego sprowadzaniem :deadeekani:. Poza tym kolejny raz czytam najpierw, że "motocykl jest w 100 % bezwypadkowy", a zaraz potem "ze delikatne zarysowania na tłumiku". Kolejna ściema, że to tylko parkingówa?
with great power comes great responsibility