Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284194 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline yarccom

  • TDM User
  • Szczecin
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Sklep Motocyklowy
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:08:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 12:33:09 wysłana przez yarccom »
było
GS 500 '01
TDM 850 '02
GSX-R 600 '02
GSR 600 '06

a teraz LTZ 400 2011

zawodowo
MotoGraty - Części i akcesoria motocyklowe

Offline holywind

  • TDM User
  • Piła
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
  • TDM 900 '08
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 09, 2010, 00:02:28 »
Witam!!!
Zamierzam kupić na ten sezon TDM'a 900 - interesują mnie roczniki powiedzmy 2003-2007 (myślę że na takie mnie stać)
Obserwuję bacznie oferty internetowe + lokalne i póki co ogólnie za wesoło to na naszym rynku wtórnym nie jest, ale do rzeczy:

1 oferta:
Czy ktoś oglądał ten motocykl?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1332465
niby wszystko pięknie, ale czy przednia owiewka powinna być srebrna?? coś mi podpada... czy takie malowania w TDM'ach były, po drugie ten przebieg... motocykl jeżdżony 3 sezony i co... 11 000??? nie chce mi się wierzyć... to ja w rok Yamahą Drag Star 650 zrobiłem prawie 11 000 wiec ogólnie jak widzę te przebiegi to śmiech mnie ogarnia... TDM motocykl do turystyki i tak niski przebieg... debilizm...

2 oferta:
http://allegro.pl/item975734457_tdm900_2006r.html
czy ktoś oglądał to moto?? czy mi sie wydaje czy gość pomalował rury wydechowe na czarno?? przebieg też taki chulający...


Generalnie jak widzę co się dzieje w sprzęcie z drugiej ręki to mnie przerażenie bierze... większość sprzętów walona poskładana, notoryczne kręcenie liczników... przeznaczając powiedzmy 20 000 zł, chciałbym kupić naprawdę rzetelny dobry sprzęt,niech ma nakulane 30-50 tyś km, ale bez ściemy i pieprzenia że mało jeżdzony, bo mając  TDM'a nikt nie jeździ takim motocyklem wokoł komina albo na jeden wypadzik nad morze, ew w góry... gdyby ktoś miał do sprzedania naprawdę zaufany sprzęt proszę o kontakt. Tylko poważne oferty, (które zresztą i tak sprawdziłbym z moim kolegą mechanikiem)

Pozdrawiam serdecznie

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 09, 2010, 00:09:56 »
Przy tak sceptycznej postawie, czy nie lepiej rozważyć kupna moto np. w Niemczech ( mobile.de).
Dużo więcej z tym roboty i kosztów, ale jesli komuś zależy na ominięciu handlarzy i sprzęcie bez "polskiej historii"....?

Offline holywind

  • TDM User
  • Piła
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
  • TDM 900 '08
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 09, 2010, 00:13:34 »
Masz rację, taką opcję też rozważam i szukam jakiejś dobrej ofert zza miedzy zachodniej, ale faktycznie więcej z tym zachodu, załatwiania... póki co nastawiam się na kupno w PL. Aczkolwiek będe wybrzydzać, bo na minę można się naciąć bardzo łatwo :) gdyby ktoś obejrzał te oferty które zaproponowałem - proszę dać znać jakie są Wasze spostrzeżenia.

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:11:56 »
bo mając  TDM'a nikt nie jeździ takim motocyklem wokoł komina albo na jeden wypadzik nad morze, ew w góry...

Powiem Ci, ze sie mylisz! I ja jestem tego najlepszym przykladem :) Jezdze w niedalekie trasy, takie do 200 km i do pracy  :deadtop4:  a kupilem TDM, bo po pierwsze wyglada zajebiscie  :deadlove: , po drugie super wygodna i po trzecie moment obrotowy  :deadtop4:

Co do handlarzy to masz racje, szkoda nawet o nich pisac  :deadwar: A w Niemcowni tez nie jest powiedziane, ze nie trafisz na mine (ktos z Zony kupil TDM z DE i mial duze problemy z silnikiem, szukal nowego).
Live to ride, ride to live! :)


Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:01:12 »
Masz rację, taką opcję też rozważam i szukam jakiejś dobrej ofert zza miedzy zachodniej, ale faktycznie więcej z tym zachodu, załatwiania... póki co nastawiam się na kupno w PL. Aczkolwiek będe wybrzydzać, bo na minę można się naciąć bardzo łatwo :) gdyby ktoś obejrzał te oferty które zaproponowałem - proszę dać znać jakie są Wasze spostrzeżenia.
Za granica kazdy tak samo moze kantowac jak u nas,..tak wiec lepiej szukać gotowca  u nas,..miec wiecej czasu na "marudzenie" tutaj niż za granicą. Powodzenia w poszukiwaniach!
Pozdr.!

VIC

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:40:42 »
Witam!!!
Zamierzam kupić na ten sezon TDM'a 900 - interesują mnie roczniki powiedzmy 2003-2007 (myślę że na takie mnie stać)
Obserwuję bacznie oferty internetowe + lokalne i póki co ogólnie za wesoło to na naszym rynku wtórnym nie jest, ale do rzeczy:

1 oferta:
Czy ktoś oglądał ten motocykl?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1332465
niby wszystko pięknie, ale czy przednia owiewka powinna być srebrna?? coś mi podpada... czy takie malowania w TDM'ach były, po drugie ten przebieg... motocykl jeżdżony 3 sezony i co... 11 000??? nie chce mi się wierzyć... to ja w rok Yamahą Drag Star 650 zrobiłem prawie 11 000 wiec ogólnie jak widzę te przebiegi to śmiech mnie ogarnia... TDM motocykl do turystyki i tak niski przebieg... debilizm...

2 oferta:
http://allegro.pl/item975734457_tdm900_2006r.html
czy ktoś oglądał to moto?? czy mi sie wydaje czy gość pomalował rury wydechowe na czarno?? przebieg też taki chulający...


Generalnie jak widzę co się dzieje w sprzęcie z drugiej ręki to mnie przerażenie bierze... większość sprzętów walona poskładana, notoryczne kręcenie liczników... przeznaczając powiedzmy 20 000 zł, chciałbym kupić naprawdę rzetelny dobry sprzęt,niech ma nakulane 30-50 tyś km, ale bez ściemy i pieprzenia że mało jeżdzony, bo mając  TDM'a nikt nie jeździ takim motocyklem wokoł komina albo na jeden wypadzik nad morze, ew w góry... gdyby ktoś miał do sprzedania naprawdę zaufany sprzęt proszę o kontakt. Tylko poważne oferty, (które zresztą i tak sprawdziłbym z moim kolegą mechanikiem)

Pozdrawiam serdecznie


Moze cos takiego:
http://www.moto-top.pl/motocykle/Yamaha-tdm-900,60,37.html

Z gwarancja itd. Jak u nich bylem to na pierwszy rzut oka wygladal jak nowy. Maja tam raczej dobre moto na ktore daja gwarancje (w tym przypadku 6 m-cy) no ale tez cenia je sobie i z tego co slyszalem jakos bardzo z ceny nie schodza.

Offline czankete

  • TDM User
  • Gorzów Wlkp.
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 09, 2010, 19:47:20 »
...ale cena SZOK  :deadeek:...

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:10:56 »
 O0
heheh i zaczyna sie znowu jebanie kotka za pomoca młotka ... teoretyzowanie o przebiegach, chyba szkoda ze wywaliłem stary temat ...ale z 2 strony nowy zapełnia się ta sama papką z prędkością światła ....

Tak tak Niemiec , Włoch, Francuz... to kryształy uczciwości .... po ch uju west !!!  typowe dla "polaczka" wszyscy zajebiści a my Polacy kurwy i złodzieje...

zapytajcie Sindbada !!! jaką to okazje sprzedał mu Niemiec ... okazje z przytarymi panewkami 

 :deadwar:
Roots Bloody Roots

Offline czankete

  • TDM User
  • Gorzów Wlkp.
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:24:10 »
O0
heheh i zaczyna sie znowu jebanie kotka za pomoca młotka ... teoretyzowanie o przebiegach, chyba szkoda ze wywaliłem stary temat

...a ja wtedy pisałem co by go do zsypu nie wywalać :deadgrin: ...

Offline holywind

  • TDM User
  • Piła
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 16
  • TDM 900 '08
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:13:34 »
O0
heheh i zaczyna sie znowu jebanie kotka za pomoca młotka ... teoretyzowanie o przebiegach, chyba szkoda ze wywaliłem stary temat ...ale z 2 strony nowy zapełnia się ta sama papką z prędkością światła ....

Tak tak Niemiec , Włoch, Francuz... to kryształy uczciwości .... po ch uju west !!!  typowe dla "polaczka" wszyscy zajebiści a my Polacy kurwy i złodzieje...

zapytajcie Sindbada !!! jaką to okazje sprzedał mu Niemiec ... okazje z przytarymi panewkami 

 :deadwar:


A czy ja powiedziałem że obcokrajowcy to kryształy uczciwości?? na pewno nie kupiłbym od handlarza niemca, bo wały kręcą podobnie jak polacy, włosi lepiej nie mówić... Jeśli od niemca to tylko prywatna osoba, z udokumentowanym przebiegiem, mam paru znajomych za granicą, szukają coś dla mnie - ale tak jak pisze tylko moto z  pierwszej ręki - wtedy prawdopodobieństwo przekrętu znacznie maleje.

Panowie: http://www.moto-top.pl/motocykle/Yamaha-tdm-900,60,33.html - motocykl na pierwszy rzut oka jest piękny, śliczny i wogóle och ach, ale cena... (fakt jest ubrany, wyposażony) ale dla mnie cena nie do przejscia... 20 000 zł to i tak będzie mój maks...

Proszę jeśli ktoś z Was oglądał wyżej wspomniane oferty  - niech się wypowie na ich temat. Pozdrawiam serdecznie



VIC

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:33:01 »
...ale cena SZOK  :deadeek:...
faktycznie ich ceny szokuja ale jak ktos ma taka kase do wylozenia i chce cos pewnego to sie skusi...
jak szukalem moto dla siebie poczatkiem roku to mieli w swojej ofercie TDM 2000 rok za 16kPLN - tez bylem zszokowany ale faktycznie bylo cacko no i znalazlo wlasciciela...mnie nie bylo na nie stac.

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:04:36 »
Jak dla mnie kupno od handlarza to najgorsze wyjście, choćby i dawał gwarancję. Najlepiej wyczaić sztukę od kogoś kto przynajmniej sezon nią przejeździł w Polsce. Mi się tak udało :). Znaleźć można, ot choćby obejrzeć taki sprzęt. Pewnie za 20 tys by poszła po negocjacjach :).
with great power comes great responsibility

Offline Aikikai

  • TDM User
  • Złotów
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 280
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 12, 2010, 15:40:23 »
Jak dla mnie kupno od handlarza to najgorsze wyjście, choćby i dawał gwarancję. Najlepiej wyczaić sztukę od kogoś kto przynajmniej sezon nią przejeździł w Polsce.

A ja jestem bardzo zadowolony z TDMy kupionej od handlarza z Częstochowy. Motocykl z '98 roku sprowadzany z Włoch. Handlarz okazał się bardzo dobrym mechanikiem i od razu zrobił duży serwis motocykla, tak więc strona techniczna jest w stanie bardzo dobrym, a jak rozkręcał silnik, to nie zauważył żadnych niepokojących w nim znamion. Jedyne co mu się nie podobało, to olej, który był trochę zanieczyszczony. 1200 km już przejechałem i żadnych problemów nie miałem. Tak więc myślę, że nie można z góry zakładać, że każdy handlarz sprzedaje padaki.

kucio1

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:48:36 »
Grzesiuczy to nie Sawik z Węgorzewa??...bo jak tak to polecam od niego moto sam kiedyś TDM kupiłem przelatałem sezon i nic tylko zmiana oleju i naprzód...przesiadł em się na cbr 1100xx polecam do turystyki...