Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284136 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Sebaa

  • TDM 900 '07
  • TDM User
  • Wolne Miasto Gdańsk
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 683
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1290 dnia: Wrzesień 07, 2013, 18:23:16 »
Hello,  :police:

typowy problem wiekszości ogłoszeń - z tych zdjęć nic nie wynika oprócz tego, że motocykl jest. Nawet niby się zgadza malowanie z rocznikiem. Jakieś tam przygody były i bez obejrzenia i jazdy próbnej nic więcej powiedzieć się w zasadzie nie da. Sprawia wrażenie zaniedbanego - np. śruby mocujące pompę hamulcową pordzewiałe...
Cena podejrzanie niska, ale kto wie, może nie wie co sprzedaje albo tanio wyrwał w jakimś pakiecie kilku maszyn i chce szybko spieniężyć.
Pozdrawiam
Sebaa
Kto umiera bogatszy ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Mam wyjebane, ale trzeba zapierdalać.
Dzień w którym kupię karabin jest coraz bliżej.


Offline skolim

  • TDM User
  • Gdańsk
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1291 dnia: Wrzesień 26, 2013, 12:24:44 »
Hej!

Tak jak wspominałem w przywitalni, już od jakiegoś czasu przymierzam się doi wymiany motocykla, mój wybór padł na Yamache TDM (przesiadka z XJ 600).
Koniec sezonu powoli wiec szukam na spokojnie i wpadło mi w oko cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=3543084433

Wygląda na zadbaną (tylko te xenony :-/), ale zastanawia mnie malowanie nie widziałem TDM w takim malowaniu z czarna ramą i białymi owiewkami. Wszystkie zdjęcia tych roczników widziałem ze srebrną ramą.

Może ktoś wie czy to fabryczne malowanie, czy ktoś przemalowywał cały motocykl? bo jesli tak to pewnie odpuszczę - tego się bez powodu nie robi.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1292 dnia: Wrzesień 26, 2013, 13:34:05 »
TDM w takim malowaniu nie występowała. Motocykl jest cały malowany. Choć swoją droga cholernie mi się podoba. Jest kilka ciekawych ofert na forum. Kolega Celofan ma pewniaka na sprzedanie, Kolega Vivaldi chyba jeszcze swoje cacko w ofercie posiada.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 14:09:18 wysłana przez ĸFiateĸ »

Offline Slavko

  • TDM User
  • Brzeg
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • 4TX '01 - White Pearl
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1293 dnia: Wrzesień 26, 2013, 18:26:50 »
(...) czy ktoś przemalowywał cały motocykl? Bo jesli tak to pewnie odpuszczę - tego się bez powodu nie robi.
Na pewno nie bez powodu. Jednym z bardziej istotnych powodów często jest chęć posiadania ładnego (subiektywna ocena), indywidualnego sprzęta. Co kolega kFiatek potwierdził:

Choć swoją droga cholernie mi się podoba.

Sam się zanoszę już od roku na przemalowanie swojej tedzi (4tx) na biało i zrobię to, szansa pojawia się w tę zimę. I oczywiście nigdy nie przekonam ewentualnych kupców kiedyś tam, że nie był rozbity i poskładany z 3, bo kto rozsądny wydaję całkiem sporo kasy ot dla wizualnego spełnienia i banana na mordzie... Z drugiej strony "ludzie mówią", że nikt rozsądny nie jeździ motocyklem... Przecież nie będę polemizować.

Zakup używki, to zawsze kot w worku i tylko dobry znajomy mechanik pomoże oszacować ile kasy trzeba wsadzić po zakupie danego egzemplarza, a więc czy warto kupić czy nie...

Jedni chcą mieć często podrapany (bo która nie leżała) - ponoć rysy dodają charakteru, oryginalny lakier inni wyróżniać w tłumie. Zakładanie z gruntu wielkiego dzwona nie ma większego sensu... A nawet jak sklejony z trzech... jak dobrze i zadbany, wsiadać i jechać :)


A swoją droga, to nie jest to sprzęt jednego kolegi z Zony? Wygląda całkiem podobnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 18:29:17 wysłana przez Slawek »

Offline k2

  • TDM User
  • Swietochłowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1294 dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:56:16 »
, czy ktoś przemalowywał cały motocykl? bo jesli tak to pewnie odpuszczę - tego się bez powodu nie robi.
Dodam swoje trzy grosze. Jestem jedną z osób które przemalowały cały motocykl. Dlaczego przemalowałem ..... Bo w szarym/srebrnym malowaniu był nudny.
Kłopoty przy sprzedaży pewnie będą, ale jakoś się tym nie przejmuje. Najważniejsza, jak dla mnie , jest mechanika ....

Offline Krzychu RRQ

  • TDM User
  • Bełchatów / Kielce / Łódź
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • TDM 850 4tx 00'_CBR XX 01'_ ST 1300 03'
    • Pomóż innym...
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1295 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:34:22 »
Zawsze można zrobić fotki przed malowaniem w trakcie i z efektem końcowym (tak jak przy naprawianiu prakingówek w autach) i to mocno uwiarygadnia sprzedającego mało tego pokazuje, że jest on pasjonatem co daje pewnego rodzaju komfort kupującemu (skrót myślowy : skoro wyłozył 2 tyś na malowanie to pewnie nie oszczędzał na wymianie oleju)... najgorzej to gdy sprzedający na wszystkie pytania odpowiada "nie wiem, takiego kupiłem" wtedy trzeba samemu podejmować całe ryzyko

ps

wiem bo jestem świeżo po zakupie i poszukianiach :deadgrin:
Zachowaj spokój - to czas dla Ciebie i motocykli

Offline pszemek7

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1296 dnia: Październik 17, 2013, 15:01:29 »
witam zoonowiczów.
Szukam informacji na temat tej tdmki:
http://tablica.pl/oferta/tdm-850-4tx-zmota-r1-zamiana-na-xtz-750-CID5-ID3DCqT.html#67fb11c2d0

chce sie zamienic za swoja xtz 750 tylko po pierwsze zal mi sie z nia rozstawac po drugie nic nie wiem o tej? Oczywiscie widze ze byl malowany

Offline Pusty

  • TDM User
  • Gdańsk
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 321
  • 5PS '06
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1297 dnia: Październik 17, 2013, 15:05:04 »
witam zoonowiczów.
Szukam informacji na temat tej tdmki:
http://tablica.pl/oferta/tdm-850-4tx-zmota-r1-zamiana-na-xtz-750-CID5-ID3DCqT.html#67fb11c2d0

chce sie zamienic za swoja xtz 750 tylko po pierwsze zal mi sie z nia rozstawac po drugie nic nie wiem o tej? Oczywiscie widze ze byl malowany


Grzeci, to czasami nie była twoja?
GG 1010078

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1298 dnia: Październik 17, 2013, 15:54:16 »
 O0

to była laska Grzeciego  :deadlol:
Roots Bloody Roots

Offline Tomek M

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1299 dnia: Październik 19, 2013, 21:44:08 »
Hej, poniżej krótki raport z oględzin TDM 900 - Lusina k/Krakowa
Link do aukcji dla potomnych: http://pokazywarka.pl/da5qes/

Moto sprowadzone w lipcu 2013, wystawione pare razy od tego czasu z różnymi cenami (widziałem za 14.900).
Generalnie moto miało "lekkiego' szlifa po prawej stronie.
prawy tłumik posiada wgniecenia,
sety są porysowane
ten mały czarny plastik między ramą a siedzeniem jest porysowany
spora część śrubek jest ruszona w tym te od setów, podnóżków oraz mocowania silnika do ramy.
prawe lusterko wymienione
prawy odważnik nowy
prawa owiewka prawie jak nowa -> wymieniona

Widać, że moto miało przygodę. Jest zrobione na stan "spokojnie można śmigać" ale wiadomo, że coś się działo.
Silnik po podłączeniu Aku odpalił bez problemów, chodził równo, nie słyszałem żadnych stuków, puków itp.

Pozdr

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3470
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1300 dnia: Październik 20, 2013, 20:25:30 »
Tomek,

wal do Sieta po jego srebrną 900.. To dla niej zacząłem akcję ze sprzedażą mojego TXa.. Dlaczego nie wziąłem ? bo wypłynęła na forum czarno-złota, na której widok od czasu zlotu w Funce dostawałem ślinotoku..  :deadlol:
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline Tomek M

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1301 dnia: Październik 21, 2013, 08:01:18 »
Dzięki Vivaldi,
już mam swoją 900 w garażu, sprowadzona ze słonecznej Italy w ładnym stanie :)
Jak znajde chwilke to porobie fotki i się pochwalę nabytkiem lub na jakimś współnym lataniu.

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3470
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1302 dnia: Październik 21, 2013, 08:06:01 »
Spoko ;)
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline fizol

  • TDM User
  • Poznań;Mochy
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1303 dnia: Październik 22, 2013, 16:43:03 »
http://tablica.pl/oferta/yamaha-tdm-850-4tx-nie-vfr-fz6-gsf-xj-cbr-cb-sv-cbf-hornet-bandit-CID5-ID3JA0N.html#d875f4bc30


Jak  ktoś  się  czai  to 3  lata ta  maszyna  należała  do mnie:) Gdy ją  sprzedawałem  2  lata temu Autentyczny  przebieg  wynosił prawie  85tyś  km  :laugh: A  kupiłem  ją  z  przebiuegiem 48tyś:). Jak  widać  dziwne  rzeczy  dzieją się w  Polsce....

Offline TomekM

  • TDM User
  • Śrem
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1304 dnia: Październik 22, 2013, 18:03:38 »
Oj tam się czepiasz... po prostu ktoś rocznie robił 30 tys km, licznik się przekręcił no i jest 45 tys... a że jedynki z przodu brakuje to już inna bajka ;)