Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284089 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1140 dnia: Marzec 19, 2013, 07:19:04 »
Za drogo-nie dobrze, za tanio jeszcze gorzej :)
Bez ogledzin nic nie rozkminisz, na zdjeciach wyglada bardzo dobrze, nic wiecej nie wywrózymy

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1141 dnia: Marzec 19, 2013, 07:38:50 »
 :deadtop4:

Panowie, wy o tym? http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2009-r-dl-650-cbf-versys-varadero-i3105430462.html

Na moje oko ma porysowany błotnik z prawej strony, chyba też lagę jeśli to nie brud, wgniotkę na lewym wydechu, zardzewiały łańcuch przywleczony spod psiej budy , poząbkowaną tylną oponę i tarcze przednie z rantem jak krawężnik. Ale na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda dobrze, bo się świeci od pucowania... No i te felgi jakieś takie wyszlifowane jak w... czoperku  :deadangel:

P.s. I tak posłuchał bym Kwiatoshi`ego i pojechał popatrzeć.
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1142 dnia: Marzec 19, 2013, 07:43:37 »
Trzeba przyznac ze wizualnie jest faktycznie Bardzo ladna , ale wiesz wizualnie  :deadangel:, jedz na oględziny , bierz moto do servisu yahachy niech ci zrobia przegląd przed zakupem i bedzie po sprawie ...najprosciej i najskuteczniej , albo popros któregos z kolegów z forum ( który sie Zna ) niech Ci pomorze .... tylko TA CENA .... nie wierze w aż takie okazje , a to jest 2009 r i tylko  taka kasa .... podejrzanie Mało !!!!
Motocykl pomalowany dlatego taka cena
Naklejki żle naklejone,kamertony.
Rama z lewej? Oska  wahacza  chyba pomalowana lub tak na zdjęciu wygląda
Ważne żeby prosto jechał cena super ,ceną i kolorem się nie jezdzi
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline Javelin

  • TDM User
  • Kraków
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 497
  • 4TX "Kaczucha"
    • Mój prywatny foto blog
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1143 dnia: Marzec 19, 2013, 08:54:08 »


Na moje oko ma porysowany błotnik z prawej strony, chyba też lagę jeśli to nie brud, wgniotkę na lewym wydechu, zardzewiały łańcuch przywleczony spod psiej budy , poząbkowaną tylną oponę i tarcze przednie z rantem jak krawężnik.

Lewy tylny kierunek wygląda na spawany

Offline v343

  • TDM User
  • Sępólno Krajeńskie
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1144 dnia: Marzec 19, 2013, 09:02:45 »
Z góry przepraszam za mały off-topic ...
Przeglądam te wszystkie oferty i zastanawiam się czy w Polsce można dostać sprzęt bez "przeszłości".
Chciałbym wydać około 15-17k, za motor bezwypadkowy, nie katowany, z potwierdzoną historią. Na co mogę liczyć w sensie rocznika/przebiegu? Czy w PL jest to wogole możliwe? Może lepiej dodać pare tys. i sprowadzić TDMa z kraju bardziej "cywilizowanych handlarzy"?

Zdecydowanie polecam tam poszukać.Moim zdaniem od niemca (niemylić z innymi nacjami które na terenie Niemiec także handlują)najlepsze,choć cenią się jak cholera.
U nas wiadomo ,choć wszystkich tych powypadkowców bym nieprzekreślał,a i raz na pół roku trafia się ideał.
Szukasz ideału..poszukaj tam,będzie szybciej
Nieszukasz ideału,nieprzywiązujesz uwagi do tego że malowany,klejony,itd....już powinien być kupiony.Jak ktoś wcześniej pisał TDM to bardzo twardy sprzęt i co byś niekupił to każda jeszcze sporo pojeżdzi.

Offline misi0r

  • TDM User
  • Pabianice
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 31
  • TDM 850 4TX
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1145 dnia: Marzec 19, 2013, 09:16:07 »
Ale na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda dobrze, bo się świeci od pucowania...

Dokładnie, a po lagach widać, że nie uświadczyły one żadnego kamienia na drodze  :deadtop4:

Offline kemotz

  • TDM User
  • Kraków
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1146 dnia: Marzec 19, 2013, 12:47:37 »
Takie same felgi maja pozostałe dwie Yamahy w ich ofercie ... :)

Offline ACER00

  • TDM User
  • Michałowice
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1147 dnia: Marzec 19, 2013, 16:13:50 »
Takie same felgi maja pozostałe dwie Yamahy w ich ofercie ... :)
Na innych forum ich opisują,że te felgi to logo firmy
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Offline kemotz

  • TDM User
  • Kraków
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1148 dnia: Marzec 19, 2013, 17:22:21 »
A co powiecie na tego obdartusa ? ;-) Rzuca się coś oczywistego w oczy?
http://szukaj.pl.mobile.eu/motocykl-ogloszenia/yamaha-tdm-900-a-steinsfeld/175475110.html
W przyszłym tyg. będę pod Monachium i mógłbym zerknąć ...

Offline krisbright

  • TDM User
  • Piastów/Wawa
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 684
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1149 dnia: Marzec 24, 2013, 00:10:56 »
do reez

2) http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-M3530879.html

Widziałem, oglądałem, jeździłem, kupiłem :D Egzemplarz w bardzo dobrym stanie, ładnie ubrany, zadbany. Ale ogłoszenie już nieaktualne.

Pzdr,

Kris

Offline wwitek123

  • TDM User
  • Kraśnik,Urzędów
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • To jest motór, on jest mój, ja nim jeżdżę no i h*j
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1150 dnia: Marzec 24, 2013, 08:07:57 »
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2009-r-dl-650-cbf-versys-varadero-i3105430462.html

A jednak ma coś w sobie z Hondy   :deadlol: "WITAM TYM RAZEM NASZA FIRMA OFERUJE YAMAHA TDM 900. MOTO SPROWADZONE Z FRANCJI .  :deadeekani:HONDA  :deadeekani: CZYSTA I ZADBANA . WYSTAWIAMY FAKTURE VAT MARZE. ISTNIEJE MOZLIWOSC TRANSPORTU. WIECEJ INFORMACJi.... ble ble ble "     :deadbandit:

Offline MechanikRowerowy

  • TDM User
  • Bełchatów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1151 dnia: Marzec 26, 2013, 10:37:39 »
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2002r-i3113121161.html
Ostrzegam przed tym motocyklem. Oglądaliśmy z kumplem i zdjęcia wyglądają 1000x lepiej niż rzeczywistość.
Lagi prostowane aż chrom odlazł, piaskowana i malowana część ramy pod siedzeniem, popękane plastiki, silnik robiony i poskładany na silikon. Jakieś dziwne znaki na numerach silnika i ramy (pewnie po wymianie czujnika przepustnicy ale wyryte gwoździem a nie nabite) Sprzedawca nic o nim nie wie, jeździ quadami a to sobie u niemca kupił bo tanie było, ale tanie nie bez powodu.
Z zalet to tylko stopka centralna.

Offline vcx

  • TDM User
  • Bełchatów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1152 dnia: Marzec 26, 2013, 10:44:08 »
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-2002r-i3113121161.html

Jerzmanowa, ul. Akacjowa (koło Głogowa woj. Dolnośląskie)

Witam, chciałem zweryfikować daną TDMke... Pojechałem niecałe 300 km ją obejrzeć, miała mieć pęknięty prawy boczek (i tak było) dlatego cena taka niska, ale... boczek okazał się najmniejszym problemem. Lagi musiały być prostowane, a i tak krzywe (chrom z nich aż odpada) DO WYMIANY!, chłodnica była robiona (ale całkiem dobrze zrobiona), na głowicy, cylindrze, przy numerze silnika i ramy, na ramie zadupku były w niewidocznych miejscach wydrapane gwiazdki jakby był cały rozbierany i żeby się części nie pomyliły to sobie ktoś pooznaczał. Co prawda żadnych wycieków nie miał. Trochę ciężko odpalił, silnik pracuje napewno nie jak na ten przebieg. Właściciel nie jest świadomy co ma. Na inne rzeczy już nawet nie patrzeliśmy bo nie było sensu. Śruby torx'y skręcające ramę były zorane.
Oglądać byłem z moim kumplem mechanikiem pasjonatem, który bardzo skrupulatnie sprawdzał wszystko... Powiedział, że moto musiało mieć dzwona z przodu, zawieszenie doszło do końca i koło poszło do tyłu i stąd chłodnica robiona, luzów na łożyskach i wahaczu nie było.
Na zdjęciach z allegro nie widać nawet że boczek jest pęknięty, dlatego prosiłem o zdjęcia dokładniejsze na maila... W tym wątku są one wrzucone http://www.tdm.pl/forum/index.php/topic,6742.0.html trochę niżej są zdjęcia...
Może to info się komuś przyda... Ja wkońcu kupiłem TDMke ze Rzgowa.

Nie mam zamiaru oczerniać kogoś lub coś tylko chciałem napisać co jest nie tak a co jest tak żeby inni nie robili 600km na marne jak ja. Osobiście jakbym sam pojechał to pewnie bym wziął ją bo ja aż tak się nie znam i bym nawet krzywych lagów nie zauważył...

Pozdrawiam i owocnych poszukiwań...

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1999
  • CRF1000 ATAS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1153 dnia: Marzec 26, 2013, 11:06:18 »
czyli we 2 obejrzeliscie ten sam sprzet...
Dobrze ze napisaliscie... moze sie juz nikt nie skusi...

jak widac, co tanie to drogie...
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...

Offline vcx

  • TDM User
  • Bełchatów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1154 dnia: Marzec 26, 2013, 11:36:00 »
Zapytałem się sprzedającego czy miał jeszcze jakieś telefony, powiedział, że jakieś chłopaki z Koszalina czekają na telefon czy ja biorę czy nie... Jeśli będą chcieli przyjechać to mają jeszcze dalej...