Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284079 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Vermilion

  • Vector
  • TDM User
  • Wałcz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Honda VFR 800Fi
    • Inter Motors
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #855 dnia: Wrzesień 26, 2012, 19:18:41 »
W tym, że miała zmieniany silnik na pewno nie należy doszukiwać się wady. Od 1995r. (bo taka zapewne jest data jej produkcji a nie 96r.) minęło już 17 lat, a silniki TDM do tych "nieśmiertelnych" nie należą, jeżeli kierownik jej nie głaskał lub robił bardzo duże ilości km. Oczywiście w przebieg 48tys. km nie wierz :) Na forum tutaj jest kilka osób ze zmienionymi silnikami w młodszych moto jak chociażby ja (2000r., silnik zarżnięty) czy Grzeci (silnik padł z winy poprzedniego użytkownika). Oczywiście, że są też motocykle starsze w świetnym stanie silnika, ale to wszystko kwestia stylu jazdy, zadbania, przebiegu i też trochę szczęścia :)

Po zdjęciach wnioskuję że warto jest zobaczyć tą babcię naprawdę :)
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
INTER MOTORS BYDGOSZCZ
http://intermotors.pl/

Offline pawel-er

  • TDM User
  • Zgorzelec/Wrocław
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #856 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:20:22 »
Otrzymałem obiecane zdjęcia...jeżeli o jakość i rozmiar chodzi to rewelacji nie ma. Podejrzewam ze byly robione telefonem ale moze wam uda sie cos z nich nowego dowiedziec na temat maszyn.

















Co do zbiornika paliwa to wlascicielm mowil ze moto mialo przed kupnem przez niego dluzszy postoj i bak byl czyszczony.

Piszcie co o tym myslicie...w tej chwili jeszcze nie wiem czy sie decydowac na podroz aby go osobiscie zobaczyc bo mam troche kilometrow.







Offline imerok

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #857 dnia: Wrzesień 27, 2012, 19:03:18 »
Hej,
Ja od siebie dodam żeby zerknąć na amortyzatory przednie- teraz jest średnia temperatura, ale jak kupowałem swoją babcie to był styczeń i lag u mnie nie ciekł. a zrobiło się tylko cieplej i zaczęło  się z niego lać :(.  więc warto to sprawdzić.

Offline pawel-er

  • TDM User
  • Zgorzelec/Wrocław
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #858 dnia: Wrzesień 27, 2012, 21:25:03 »
Rozumiem ze sprawdzic to mozna 'przyduszajac' kilka razy przedni widelec?

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #859 dnia: Wrzesień 27, 2012, 21:58:14 »
dobre wieści - wypełnienie czachy jest nie ruszone i szwy kanapy tez całkiem całkiem (o ile można wnioskować ze zdjęć robionych nacią pietruszki) więc można wnioskować o dobrej kondycji tych elementów (wypełnienie jest dość delikatne a kanapa potrafi rozejść się na szwach) a co za tym idzie kolejny plusik na rzecz zakupu :)
so be it

Offline pawel-er

  • TDM User
  • Zgorzelec/Wrocław
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #860 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:12:43 »
 Jak oceniacie stan opon i klockow?

Offline Mati

  • TDM User
  • Warszawa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #861 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:10:15 »
Tył klocki nowe, przód 1/2. Opony tył 1/2 przodu dobrze nie widać.

Offline assur

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #862 dnia: Październik 03, 2012, 14:48:35 »
Witam. Zamierzam nabyć TDM 850 zamieszczoną na poniższej stronie:

http://motorykalisz.otomoto.pl/yamaha-tdm-yamaha-tdm-850-2002-czarny-mat-M3140497.html

 Jako że jestem lajkonikiem w temacie bardzo bym prosił o odpowiedzi na kilka pytań.

1. widziałem wersje TDM z jednym wydechem i z dwoma. W czy różnica ? (poza ilością wydechów)

2. czy w TDM 850 były montowane wtryski jeśli tak to od kiedy ? Gdzieś czytałem, że od 2002 roku, ale sprzedawca powyższego twierdzi, że w jego modelu nie ma wtrysków.

3. prosiłbym o ogólną opinię o powyższym egzemplarzu bo opis jest dość schematyczny, a bardzo chciałbym dołączyć do grona posiadaczy TDMek.

4.ile tak naprawdę pali TDM (oczywiście w zależności od okoliczności) bo słyszałem, że potrafi wziąć grubo powyżej 7 litrów.

z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #863 dnia: Październik 03, 2012, 15:01:03 »
Witam. Zamierzam nabyć TDM 850 zamieszczoną na poniższej stronie:

http://motorykalisz.otomoto.pl/yamaha-tdm-yamaha-tdm-850-2002-czarny-mat-M3140497.html

 Jako że jestem lajkonikiem w temacie bardzo bym prosił o odpowiedzi na kilka pytań.

1. widziałem wersje TDM z jednym wydechem i z dwoma. W czy różnica ? (poza ilością wydechów)

2. czy w TDM 850 były montowane wtryski jeśli tak to od kiedy ? Gdzieś czytałem, że od 2002 roku, ale sprzedawca powyższego twierdzi, że w jego modelu nie ma wtrysków.

3. prosiłbym o ogólną opinię o powyższym egzemplarzu bo opis jest dość schematyczny, a bardzo chciałbym dołączyć do grona posiadaczy TDMek.

4.ile tak naprawdę pali TDM (oczywiście w zależności od okoliczności) bo słyszałem, że potrafi wziąć grubo powyżej 7 litrów.

z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.


Witam,..

ad.1 - Oryginalne wydechy posiada TDM z Twojego linku. Tylko taki układ był fabryczny, inne są już "wydumką" właścicieli..
ad.2 - nie były nigdy
ad.3 - rzadko można spotkać podobnego gniota za takie pieniądze. Sprawdzaj, kto co sprzedaje na Zonie bo za 8-9 tys. można kupić naprawdę dobry egzemplarz
ad.4 - 5 - 6 L, chyba, że się mocniej starasz to może spalić odpowiednio więcej... :) Ogólnie naprawdę pod tym względem jest ok. Spokojnie można zmieścić się w 6L .

Pozdr.!

aha,.. i to nie jest rocznik 02' bo wtedy była już TDM 900...
 

Offline ikkyo

  • TDM User
  • Piła
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Polewajmy się szampanem
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #864 dnia: Październik 03, 2012, 15:05:44 »
Dodam tylko,że w 2002 roku produkowano jush tylko model 5PS czyli TDM 900-z aluminową ramą i na wtrysku. Całe tłumaczenia sprzedawcy potraktuj więc jako bajdurzenie w dobrej,lub złej wierze.
Poza tym zapraszam do powitalni  :police:
I ch..... ,że text nie mój:
 Bliscy mogą to akceptować lub nie.Ale nigdy nie zapominaj ceny, jaką płacą. Szanuj to, że Twoja żona, mimo, że cały czas przypomina Ci o ojcostwie, trwa i cieszy się Twoją radością.

Online Maku

  • TDM User
  • Łódź
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • GG 185078
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #865 dnia: Październik 03, 2012, 15:06:41 »
Ten motocykl jest wystawiany już od ponad pół roku, więc
wskazuje to na to, że igłą raczej nie jest ;)
Wszystkie owiewki w nieoryginalnym malowaniu. Szyba też dziwnie lepiona,
co może świadczyć o przygodach z lewej i prawej strony.
Wydechy oryginalnie były dwa, pojedyńczy to "garażowe przeróbki"
Wtryski były montowane od 2002 roku ale w modelu 900.
Ile pali? Standardowo jak każda maszyna- ile wlejesz :))
Przecież to wszystko zależy od stylu jazdy.

Pozdrawiam
Przemek

Offline assur

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #866 dnia: Październik 03, 2012, 15:15:04 »
Z Waszych postów wynika, że chyba sobie odpuszczę ten egzemplarz. Tak mi właśnie coś śmierdziało z tym rocznikiem i do tego ten tłumik wgnieciony. No szkoda bo już się napaliłem. Będę szukał dalej, może się coś trafi.

edycja:
a może ten

http://motyl0078.otomoto.pl/yamaha-tdm-850-M3190374.html
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 15:33:40 wysłana przez assur »

Offline Grzeci

  • TDM User
  • WROCŁAW
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2423
  • Jeśli włosy są ładne to nie musi być ich qrwa dużo
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #867 dnia: Październik 03, 2012, 16:32:55 »
Troszkę się spóźniłem,  ale co robić...  Mam nadzieje,że nikt mnie nie pozwie do sądu, za to co za chwile napisze..
   Sprawa tego komisu z ul. Miedzianej w Kaliszu wygląda tak, że w większości ich oferta składa się z trupów składanych do kupy z różnych egzemplarzy już tu w PL.  Nr namalowany białym markerem na czaszy, nie jest przypadkowy.  To porostu "magazynowe" oznaczenie części, więc czacha 100% z innego moto. Przebieg między bajki można włożyć.
   Nie twierdze,że cały ich "moto-asortyment" to złom, czy inny szrot. Dobre "perełki" też mają, ale ten na pewno do tych "dobrych" nie należy.
  Dla czego to wszystko pisze?? A, dla tego że znam ten komis. Miałem okazje poznać właściciela przy okazji szukania swojego moto. Pracownika  "magika" też poznałem.... Bardzo sympatyczni ludzie, niestety oferta mają w większości słabą. 
 
*****  ***

Offline konto_usuniete

  • TDM User
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 938
    • Moje motongi
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #868 dnia: Październik 03, 2012, 16:41:34 »
A ja już to chyba gdzieś tutaj pisałem, ale porażająca większość motocykli dostępna w trójkącie Gniezno-Kalisz-Ostrów Wlkp. jest przywieziona z Francji, po mniejszym lub większym wypadku/upadku/dzwonie. Przyjeżdzają całe tiry i się dzielą. Wiem, bo znam kilku chłopaków. Nie znaczy to, że nie da się tu trafić sensownego moto, bo sami Majce kupiliśmy motocykl z FR. Jedynie trzeba się znać na motocyklu, żeby takie coś kupić, a jak ktoś tutaj zadaje pytanie to raczej rzadko kiedy ma większe pojęcie o motocyklu, bez urazy dla nikogo :)

Offline v343

  • TDM User
  • Sępólno Krajeńskie
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #869 dnia: Październik 08, 2012, 10:44:37 »
Czy ktoś ma blisko żeby podjechać obejrzeć?

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-M3413301.html

Interesuje mnie co tam tak naprawdę jest do wymiany i jak wygląda rama.Myślę że po takim lekkim dzwonie jest ok.
Szukam czegoś takiego na zimowe wieczory.