Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284315 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline stediuk

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #825 dnia: Czerwiec 21, 2012, 01:41:22 »
Oddadzą nie oddadzą inna kwestia, nie wiem co mu doradzić...
Czy oddawać sprzęta do sprzedawcy ze względu na dzwona, gdzie motocykl miał być "bezwypadkowy" Czy go po prostu zrobić na porządnie...
Tu nie chodzi o kwestię pieniędzy. Gościu ma trochę siana, na tyle żeby czuć się bezpiecznie na motocyklu który kupił. Będzie trzeba to zapłaci tyle ile mu powiem.

Pytam się, bo to mój szwagier. Jestem uczciwy wobec klientów, a zwłaszcza powinienem być wobec rodziny.
Mam zasadę taką, po dzwonie motocykla się nie naprawia tylko złomuje. Tu chodzi o życie człowieka, nie o pieniądze. Jeśli ten sprzęt przeżył coś poważnego, nie będę się z tym pierdzielił i składał sprzęta który będzie robił dwa ślady.

Tak naprawdę nie oczekuję że ktoś mi tu napisze: "tak znam tego sprzęta, mój kumpel miał na nim spotkanie z samochodem przy 120 i po najmniejszej linii oporu złożył byle do sprzedaży"

Jednak może na wyrost oceniam ten stan, może ktoś z Was miał jakiegoś strzała i powie mi że wgięcie ramy na 0,5 cm to nic poważnego... Sam nie wiem co o tym myśleć. Dlatego wrzuciłem ten temat na forum, z każdej wypowiedzi wyciągnę merytoryczne wnioski które w pewnym sensie pomogą mi podjąć decyzję z szerszym spojrzeniem na temat. Dlatego proszę również o Wasze odczucia i spostrzeżenia na ten temat.
Kolego sietmen75 wyczuwam ironię i całkiem słusznie. Jak mówi staropolskie przysłowie, widziały gały co brały. Szkoda tylko że nie moje...
Pozdrawiam i lewa w górę

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #826 dnia: Czerwiec 21, 2012, 08:42:58 »
To, że stalowy profil ramy jest wgięty na 5mm nie musi dyskredytować całego motocykla, jeśli trzyma geometrię ( i nie trzeba zaraz całego motocykla złomować  :deadlol:) Kolega ma podobną wgniotkę w aluminiowej ramie GSXR 600 i jest wszystko w najlepszym porządku.
Pozostaje tylko kwestia uczciwości sprzedającego. Jeśli zaznaczał w ogłoszeniu, że motocykl jest bezwypadkowy, to jest to podstawa unieważnienia transakcji i zwrotu gotówki. Z naszej historii wynika, że kariera kolegi Ziółko na zonie ogranicza się do dwóch postów, więc podejrzewam, że nikt go nie zna.
A szwagier dostał kosztowną nauczkę, że kupując motocykl nie ma co się napalać jak łysy na grzebień.

Offline Vivaldi

  • TDM User
  • Gdańsk. Czasem Świecie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3470
  • 3VD '91 > 4TX '99 > 5PS '06 + SHL M11 '64
    • Świecie :)
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #827 dnia: Czerwiec 21, 2012, 08:50:55 »
Swoją drogą, kiedyś powyślałem, że jak wystawię mojego TXa ('99), za 9-10k, to ludzie się będą pukali w czoło.. Ale widzę że to jest cena normalna..
Vivaldi,
TDM 5PS '06, SHL M11 '64


Offline ĸFiateĸ

  • Przyjaciele
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1796
  • TDM 850 BMW R1150RT ST1300 Pan European
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #828 dnia: Czerwiec 21, 2012, 11:22:25 »
Swoją drogą, kiedyś powyślałem, że jak wystawię mojego TXa ('99), za 9-10k, to ludzie się będą pukali w czoło.. Ale widzę że to jest cena normalna..
Ja za swoja z 98roku wystawilem 11tys i pierwszy kupujacy nietargujac sie juz jej z rak nie wypuscil....

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #829 dnia: Czerwiec 25, 2012, 14:16:02 »
Dbasz o sprzęt - dobrze sprzedasz, cała filozofia  :deadtop4:

Offline PIOTRKRAK

  • TDM User
  • Kraków
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:33:43 »
Cześć
Wybieram się w sobotę po TDM-a z tego http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-perfekcyjna-rok-2008-M3245429.html
ogłoszenia. Widziałem ,że jego temat był poruszany wcześniej ...chciałem zapytać czy ktoś go w końcu oglądał ???? Może jakieś sugestie przed zakupem ??


Z tego co googlowałem to nie najlepsze opinie ma ta firma ... motocykle ze skręconym przebiegiem ,malowane itd...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 11:20:29 wysłana przez PIOTRKRAK »

Offline imerok

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #831 dnia: Lipiec 05, 2012, 20:33:35 »
hej, tu są zdjęcia wszystkich TDM 900-   
 http://jbx9.free.fr/tdm/index.php?page=PICS_900
  wychodzi na to , że to rok 2007 nie 2008.ale tyle to każdy powiedzieć może.druga sprawa co do motocykli z Włoch- nie wbijają daty produkcji tylko jako datę produkcji wbijają datę pierwszej rejestracji. :laugh: taki specyficzny kraj, który odmładza moto :) .

wojteks

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #832 dnia: Lipiec 05, 2012, 20:44:04 »
z Włoch- nie wbijają daty produkcji tylko jako datę produkcji wbijają datę pierwszej rejestracji. :laugh: taki specyficzny kraj, który odmładza moto :) .

To nie tylko Włochy, UK ma tak samo a pewnie i jeszcze inne kraje tak mają.

Offline Mati

  • TDM User
  • Warszawa
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #833 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:22:05 »
Oglądałem perfekcyjną 2008 rok. Bardzo ładna sztuka. Kupiłbym, gdyby sprzedający był wiarygodny... 1 rejestracja to 2007 !! Przygniecione blaszki w chłodnicy, wymienione wydechy i tył. Nie mam doświadczenia w kupowaniu motorów więc proszę brać na to poprawkę, ale po za tym bardzo, bardzo ładna. Bałem się tylko o to co może być ukryte tak jak rocznik...

Offline PIOTRKRAK

  • TDM User
  • Kraków
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #834 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:29:09 »
wymienione wydechy i tył. Znaczy jaki tył ??? Bo tego  nie rozumiem ?? Wydechy ok ...tył motocykla był wymieniony ??

W końcu nie pojechałem bo nie znam się na tyle aby bez mechanika kupić ten motocykl...tym bardziej ,że sprzedający nie jest do końca uczciwy ......sam fakt zmiany rocznika i wciskania kitu mnie odstrasza......kupi ć skarbonkę to nie problem..... Nie ukrywam ,że motocykl bardzo mi się podoba i z chęcią bym go zakupił jak bym miał pewność ,że jest ok
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 16:38:18 wysłana przez PIOTRKRAK »

Offline Boniek

  • TDM User
  • Poznań/Oborniki
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 256
    • http://www.nefre.eu/
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #835 dnia: Lipiec 27, 2012, 14:34:39 »
Po lekkim szlifie
http://moto.allegro.pl/yamaha-tdm-850-i2518619283.html
Faktycznie leciutko tylko przytarta ;)
Ogar 200 --> GS 500 E --> FZS 600 --> TDM900
Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 27, 2012, 22:04:22 »
Oglądałem perfekcyjną 2008 rok. Bardzo ładna sztuka. Kupiłbym, gdyby sprzedający był wiarygodny... 1 rejestracja to 2007 !! Przygniecione blaszki w chłodnicy, wymienione wydechy i tył. Nie mam doświadczenia w kupowaniu motorów więc proszę brać na to poprawkę, ale po za tym bardzo, bardzo ładna. Bałem się tylko o to co może być ukryte tak jak rocznik...

Chlopaki z tym rocznikiem to nie dokonca tak ze ktos moze klamac, jak moto jest np z Wloch to tam wbijaja w papiery 1 date rejestracji a nie rok produkcji. Wiadomo handlarz wie o co chodzi ale przecietny uzytkownik moze tego nie wiedziec. Ja osobiscie juz 3 TDM 900 ogladalem i wychodzilo ze byla o rok starsza, mimo tego wszystkie 3 zostaly kupione przez moich zleceniodawcow.

Pozdro

Offline Greg.or

  • TDM User
  • Ełk
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • 4 TX 2000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #837 dnia: Sierpień 11, 2012, 19:48:44 »
Oglądałem perfekcyjną 2008 rok. Bardzo ładna sztuka. Kupiłbym, gdyby sprzedający był wiarygodny...

Ja z kolei, po miesiącu wiszenia ogłoszenia o sprzedaży TDMy i Skody, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że w Polsce nie warto być uczciwym. Polacy lubią wierzyć w bajki o przebiegach 20-30 tys. w motocyklu który ma 10 czy 15 lat. Chyba będę musiał zrobić korektę licznika na 40-50 tys. to od razu się sprzeda. Skoda z kolei ma za mały przebieg (chociaż udokumentowany książka serwisową, fakturami, wyglądem przede wszystkim!!!) to każdy zarzuca mi, że licznik był cofany, bo to nie możliwe aby 5 letnie auto przejechało w Polsce tylko 58 tys. km, a 10 letni motocykl sprowadzony z Włoch czy Francji z przebiegiem 30 tys. km jest jak najbardziej OK :headbang:
Motocykla na razie nikt nawet nie pofatygował się obejrzeć, w końcu przebieg 70 tys. to jest już 2 razy za dużo niż powinien przejechać i jest padaka (wielu nawet nie wie, jak dawno jego motocykl miał na liczniku 100 tys. km).
Auto oglądał jeden zainteresowany i jak sam przyznał, nie stać go na zakup Skody, myślał że jest w takim samym beznadziejnym stanie jak auta które oglądał wcześniej i utarguje się ze 2-3 tys. zł. Powiedział tylko, że jak szukam większego auta do 25 tys. zł, to nic dobrego nie kupię, a Skodę chciał brać nawet bez jazdy próbnej. Szok :deadeekani:, zapaliła się zielona lampka i chyba na jakiś czas nie rozstaniemy się z naszą zieloną kurą :deadlove:
Ostatnio oglądałem w sieci filmik redaktorów TVN o komisach samochodowych. Na kilka sprawdzonych aut, jedno miało oryginalny przebieg. Rekordzista miał cofnięty licznik o prawie 200 000 km, i rzeczywiście wyglądał jakby na prawde miał najechane te 120 000 km  :headbang: Jeden z nich krótko powiedział jak kupić dobre auto: nowe w salonie, albo pogodzić się z tym że używane mają mocno cofane liczniki  :deadwar:
Trochę się rozpisałem, ale ostatnio nerw mnie szarpną po rozmowie z jednym ze znawców motocykli, który dzwonił w sprawie TDMy.
Live to ride, ride to live! :)


Offline donleone

  • TDM User
  • Siedlce
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #838 dnia: Sierpień 23, 2012, 09:51:29 »
Koledzy,

czy możecie coś powiedzieć o tej TDM'ce z 1999r? Stoi w Warszawie i zastanawiam się czy warto podjechać i obejrzeć?
Link: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-M3348407.html
Drugą jaką wypatrzyłem mam pod nosem, ale coś podejrzana wydaje mi się niższa cena. Jednocześnie jak ktoś pisze w ogłoszeniu:
Cytuj
do dopieszczenia wizualnego
, to mi się zapala czerwona lampka.
Link: http://otomoto.pl/yamaha-tdm-850-M3313703.html
Będę wdzięczny za opinie.

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #839 dnia: Sierpień 23, 2012, 10:28:23 »
Cytuj
to mi się zapala czerwona lampka
dobrze by było, gdybyś pamiętał, że przymierzasz się do motocykla trzynastoletniego, który kosztuje 7 000zł, a nie do sprzętu z salonu. Jeśli układ mechaniczny jest ok, to jest to lepsza propozycja, niż wylakierowane cacko z zakatowanym silnikiem. Nawet jeśli po jakiejś glebie jest podklejona lub porysowana owiewka, lub są ślady rdzy na wahaczu to jakie to ma znaczenie?