Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284081 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #420 dnia: Październik 20, 2011, 10:24:01 »
 O0
Zawszę mogę zadzwonić do jakiegoś serwisu żeby przejechali, ale płacić 150 - 200 zł to mi się nie uśmiecha 

-a pewnie ze tak   :deadwar:  taniej jest płakać po kupnie miny ?  ..zapytaj tych co kupili 4tx z padnietymi panewkami ...


Jeszcze zadzwonię do właściciela i ponegocjuję cenę bo trochę wysoka
 - wspołczuje waścicielowi, nie ma nic bardziej wkurwiającego  :deadlol:  jak negocjacja ceny przez tel. motocykla którego sie nawet nie widziało ...   :deadeekani:

...ale kazdy z nas prędzej czy pózniej tez bedzie sprzedał  :deadgrin:
Roots Bloody Roots

Offline Jacek_L

  • TDM User
  • Obok Tarnowa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 268
  • WR 426
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #421 dnia: Październik 20, 2011, 10:44:04 »
Sietmen - o serwis nie płaczę - ale po co mam płacić 200zł za usługę, którą może mi ktoś zrobić za 50 zł.

Miałem już do czynienia z jednym serwisem - któremu zapłaciłem za oglądanie moto a było to wręcz żałosne co zrobili :) Za to ktoś całkiem obcy, z innego forum pojechał obejrzeć mi moto i się nie zawiodłem.

A co do negocjacji ceny - to powiedzmy sobie szczerze - może być ta TDM cudowna, ale jest to stare moto i płacenie prawie 9 kafli za nie jest przesadą. Zwłaszcza po tym ogromnym opisie, w którym jest wyszczególnione wszystko.

No ale skoro masz dużo $$ na jeżdżenie po 150-300km aby oglądać moto to super:) Ja wolę skorzystać z internetu i osób  życzliwych ;)
XR250->GSXF600->TDM850->FZS1000->WR426

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #422 dnia: Październik 20, 2011, 11:57:40 »
Sietmen - o serwis nie płaczę - ale po co mam płacić 200zł za usługę, którą może mi ktoś zrobić za 50 zł.
kwestia kwoty za ogledziny mnie nie interesuje wcale ... ale tak to napisałeś, jakbys ogolnie w dupie maił kozystanie z tego typy pomocy ...

No ale skoro masz dużo $$ na jeżdżenie po 150-300km aby oglądać moto to super:) Ja wolę skorzystać z internetu i osób  życzliwych ;)

nawet i 2000 km sie trafiało na jezdzeniu po moto .. wiec mam $$$ od zajebania  :deadtop4:  :deadlol:

i korzystaj z pomocy, pewnie (chyba narzekac nie masz powodu na brak jej udzielania?)
ale niestety, po wstepnej rozkmince trzeba ruszyc dupe i zrobić tyroche km zeby coś kupić, uwzgledniając wczesniej takie koszta jak "turystyka oględzinowa" ...jak i cała reszta: rejestracja, servis, ubranie itd..
a i potrgować sie ludzka rzecz, ale na miejscu zupełnie inaczej to wyglada i przynosi lepszy efekt niz męczenie buły przez tel.


kończe temat, ja Ci nie wróg,  powodzenia w poszukiwaniach ... moze trafi sie coś ..dor to dor  :deadtop4:
Roots Bloody Roots

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #423 dnia: Październik 20, 2011, 13:42:24 »
No ale skoro masz dużo $$ na jeżdżenie po 150-300km aby oglądać moto to super:) Ja wolę skorzystać z internetu i osób  życzliwych ;)

Jacek - każde moto, które kupowałem, wymagało średnio 3 wyjazdów, każdy 100-300km (w jedną stronę), i to po wstępnej weryfikacji (czyli tak jak tu - foty, opinie i to co się da na odległość), podobnie znajomi wokół. Niestety, jak kupujesz sprzęta to w odłożonej kasie musisz uwzględnić nieudane wycieczki, no chyba że masz dużo szczęścia i znajdziesz coś za pierwszym razem. Zwłasza że wybrałeś TDM ( :headbang:), a nie np.Cebre600 której jest milion na aukcjach i szansa że znajdziesz sztukę koło domu.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 13:49:31 wysłana przez Abadon »

Offline Jacek_L

  • TDM User
  • Obok Tarnowa
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 268
  • WR 426
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #424 dnia: Październik 20, 2011, 15:14:15 »
A ja też z nikim kłócić się nie zamierzam :)

Codo pomocy to naprawdę nie narzekam - na tym forum zwłaszcza :)

Ale mnie właśnie chodzi o te wycieczki - po prostu nie chce mi się tłuc te max 250 km, żeby zobaczyć iż to co było przez telefon nie zgadza się w ogóle z tym co widzę :)

Poza tym specem nie jestem od TDM - bo nie miałem z tym moto do czynienia - dlatego zdaję się na innych i wolę zapłacić komuś kto jest bardziej obeznany i będzie mógł zobaczyć moto na żywo i sprawdzić co i jak - wtedy jest sens jechać i tłuc się po naszych kochanych drogach :)

Tego z Nowego Targu raczej odwiedzę i tak :)

Ale jak ktoś ma niedaleko to motocykli z powyżej to byłbym wdzięczny :)
XR250->GSXF600->TDM850->FZS1000->WR426

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #425 dnia: Październik 20, 2011, 23:28:50 »
siema
dorzuce 2 gr od siebie
ogladalem juz z 6-7 motocykli dla ludzi z forum/ lub juz poza forum i zaden z "kolegow" mimo przynajmniej 3 moich pozytywnych opinii ma temat TDMy nie kupil motocyka o ktory prosili zebym oblookal ale nie o to chodzi chce powiedziec ze skoro ktos ma "parcie" na moto to pojedzie i 300 km a jak sie wkurwi na miejscu to tez mu wyjdzie na zdrowie bo doswiadczenia nabedzie  :deadbabbo: i moze flaszke od kolegi dostanie (marne szanse/krotka pamiec) lub bedzie kroil po 50 zeta ja tu kolega Jacek L wspomina..... :deadwar:


Offline madmax-tdm

  • TDM User
  • opole
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #426 dnia: Październik 21, 2011, 14:46:56 »
Oki Seba  http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-M2883234.html


co o tej oferty to powiem że już stoi u mnie w garażu..motocykl od naszego kolegi z forum.polski salon po prostu bajka....
cena może nie jest adekwatna do rocznika ale warto było dać za same dodatki i opony to tak na szybko bym wydał 3 tyś..no i ten stan ..szukałem czarnej ..ale tu nie było nawet dyskusji..
więc panowie jak się chce to się znajdzie ..oglądałem 5 lub 6 maszyn których stan był daleko idący od doskonałości..ale podpisuję się pod słowami któregoś z naszych kolegów że sprzedawców złomu należy  piętnować.pozdrawia m i już nie długo do zobaczenia w trasie...
p.s pozdrowienia specjalne dla właściciela mojej starej 850 tx(99)

Arek

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 21, 2011, 19:43:10 »
Popieram madmax
moto trzeba obejrzeć, a potem pokalkulować, podyskutować o cenie  :deadtop4:
czasami warto dać parę zł więcej i śmigać  :headbang:
a nie filozofować i siedzieć na dupie przed kompem :D

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 21, 2011, 23:19:06 »
Koles ma wył telefon - chyba nieaktualne

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 17:56:29 wysłana przez gruto »

Offline michael

  • TDM User
  • Łódź
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 72
  • był 4TX '01...
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 22, 2011, 10:05:13 »
Panowie,
w temacie dalekich wyjazdów i nieścisłości opis motocykla - stan faktyczny, to ktoś ostatnio mi opowiadał taki numer.
Rozmowa telefoniczna między sprzedającym (S) a zainteresowanym kupnem (K):
K - ....
S - ....
K - Czyli wszystko jest ok. No dobrze. To jutro będę po motor. A czy mogę przyjechać ze szwagrem?
S - Oczywiście, no jak pan chce.
K - Szwagier trenuje boks i jakby się okazało, że jedziemy te 300km niepotrzebnie, bo opis odbiega od stanu faktycznego, że rama jest pęknięta lub inne takie, to szwagier panu wpier...i. A więc do jutra.
S - Halo! Moment!!! No tam jest trochę pęknięta owiewka... Halo!?!?!?!!!
:)))
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 10:07:39 wysłana przez michael »
gg 1068836

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 22, 2011, 10:27:16 »
dobre he- ja znam inny motyw z perfumami.....koles chciał kupic na allegro drogie perfumy oryginalne , pisze e-mail  czy aby  na pewno oryginalne ("chce mieć pewność ,bo jak nie to pójdzie do sklepu kupić i po sprawie ")..... dlaczego - aby sobie nie zrobić obciachu gdyż  wujek to szycha wysoko postawiony funkcjonariusz CBA  , a znając jego skrzywienie zawodowe pewnie by zaraz  zerknął na nie czy są ORI ,jak by były nieoryginalne zaraz by mnie pytał gdzie kupiłem  i pan przez głupotę miał by kłopoty ....proszę o szybką odpowiedź - wujek za tydzień ma urodziny  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Rezultat taki że facet - sklep wycofał w ciągu 15 min wszystkie swoje aukcje w liczbie sztuk 2000 różnego rodzaju perfum na około miesiąc - SPRAWDZONE  :deadbeer:
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 10:31:05 wysłana przez gruto »

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 22, 2011, 18:27:47 »
Co do korzystania z życzliwości innych kolegów mieszkających bardzo blisko  danej  oferty ,a dla mnie bardzooooo daleko - czyli tzw mapy użytkowników TDM z danymi telefonów - uważam za rewelacyjny pomysł , ja sam skorzystałem z porady kolegi LUKAS ze Śremu , który bez problemu podjechał w tym samym mieście oblukać TDM-ke , opowiedział co i jak ,reasumując byłem bardzo zadowolony i wdzięczny.

Co do kolegi Madmax-tdm.....bardzo sie cieszę że kupiłeś kolego oglądane przeze mnie wczesniej moto  :deadbeer:,i  niech ci służy jak najdłużejjjjjjjjjjj ! - miałeś parcie i kupiłeś  . Natomiast ja i moj znajomy mechanik stwierdzilismy że moto nie warte swojej ceny  i koniec (o gustach sie nie dyskutuje  :deadgrin:) . 
Ja akurat mam czas i postaram sie znalezc jakis cukiereczek   do następnego sezonu , jak nie to chyba wezmę nowkę  2009 rocznik z salonu i już - jeśli córka mnie za bardzo ze szkołą nie wydoi  :deadeek: :deadeek: :deadeek: :deadbeer:
Wszak kiedyś powiedziano "kto szuka ten znajdzie " - i po to ten dział Weryfikacja ofert aby sobie pomagać - mam rację ?? :headbang:
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 19:36:00 wysłana przez gruto »

Offline aramis70

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #432 dnia: Październik 25, 2011, 19:14:54 »
Witam serdecznie.
Od razu z grubej rury. Jak narazie nie widzę innej opcji jak kupno TDM bardzo proszę o pomoc link poniżej: http://allegro.pl/yamaha-tdm-850-perfekcyjny-stan-99-rok-i1888415856.html

Nie będę owijał w bawełnę nie znam się na motocyklach i nie chcę wtopić więc HELP
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 16:49:35 wysłana przez aramis70 »

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #433 dnia: Październik 25, 2011, 22:06:38 »
Hej Aramis70- popraw kolego linka bo nie działa :)
owocnego szukania:)
 :deadbeer:

Offline Raffik

  • TDM User
  • Wieś pod Krakowem, miedzy Wieliczką a Bochnią... Kiedys Katowice...
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1999
  • CRF1000 ATAS
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 25, 2011, 22:09:16 »
oj tam oj tam...
kropeczke "     .       " na koncu sobie usun :P
Four wheels to move Your body...
Two wheels to move Your soul...