Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284395 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 10, 2011, 16:20:59 »
a ha byłem oglądać http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-i1781346378.html .....moto zaniedbane , porysowane .Także jak się pokaże link dajcie sobie spokój

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 10, 2011, 16:59:46 »
 :deadtop4:
Wszystko jest kwestią ceny.
Dla jednego wartość ma wygląd, dla drugiego stan techniczny dla kogoś innego wszystko razem...
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/

Arek

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 10, 2011, 20:17:01 »
Gruto - jeżeli 7-o letnie moto do turystyki nie jest porysowane to znaczy tylko tyle że jest świeżo lakierowane  :headbang:

Jeden lubi blondynki drugi szatynki :D ja bym wolał porysowane z oryginalnym lakierem na elementach niż świeżo malowane :D

Powodzenia w poszukiwaniach

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #393 dnia: Październik 10, 2011, 21:50:25 »
NItro????
Poważnie to było założone w niej?

Offline konto_usuniete

  • TDM User
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 938
    • Moje motongi
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 10, 2011, 22:53:48 »
NItro????
Poważnie to było założone w niej?

Tam chodzilo o boxa w stylu power comanndera - widac go na foto.

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 11, 2011, 10:34:15 »
Aha no to spoko :)

Offline gruto

  • TDM User
  • WodzisławŚl
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 12, 2011, 17:33:28 »
Proszę o opinie fachmanów  :deadbeer:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-gwarancja-M2571773.html

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-M2869612.html

z góry podziękował - jak zawsze do moto mam po 350 kilosów  :deadeekani: :deadeekani: :deadeekani:

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 12, 2011, 19:38:44 »
Hej. zdecydowanie wolałbym pojechac i zobaczyć 2-ga oferte.
Po 1 primo nie kupujmy od handlarza! Zawsze oszwabi.
Moto od motocyklisty o wiele berdziej polecam.
Do tego w pierwszej ofercie masz moto z większym przebiegiem i golasa.
TDM'ka przy przebiegu pod 40 000 powinna mieć zrobiony serwis na regulację zaworów( tak mówi serwisówka)
Zdecydowanie wolałbym 2-gą TDM-kę.
Swoją drogą pierwsze słyszę,że TDM 900 ma 90 kucy :) heheh bo moja ma 86 w serii i może z filtrem K&N i wydechami może z konia więcej :)
Pozdro

Offline sietmen75

  • MotoFazA
  • Moderator
  • Wrocław
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 4491
  • Statler & Waldorf
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 12, 2011, 20:27:22 »
 O0

Po 1 primo nie kupujmy od handlarza! Zawsze oszwabi.  Hermis a Ty czasem nie handlowiec ??  :deadlol:
Moto od motocyklisty o wiele berdziej polecam. oj mozna sie zdziwić, tylko pretensje potem mniejsze ..

uwaga!! w salonach ten miły pan czy pani to tez handlarz, czyż nie ??

proponuje oceniać przedmot zainteresowania czyli motocykl, a nie sprzedajacego  :deadtop4:
****ami są tak samo prywatni sprzedawcy jak i firmy.. sory "handlarze"

jesli sie nie zmamy .. prosimy o pomoc, ludzi doswiadczonych, mechaników ..itp

Roots Bloody Roots

Offline Marchewa

  • Przyjaciele
  • wielkopolska
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 2270
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 12, 2011, 20:47:56 »
Hehe.....
Na pięć motocykli, jakie kupowałem ostatnimi laty - cztery były od handlarzy.
Wiedziałem co biorę i za jaką cenę....nie było wśród nich miny
Najgorszy kupiłem od osoby prywatnej .....oczywiście też go prześwietliłem i po solidnym zbiciu ceny kupiłem.
Dziś śmiga w najlepsze.
Największe niebezpieczeństwo przy zakupie motocykla od osoby zajmującej się sprowadzaniem sprzętów z zagranicy, to motocykl po solidnym dzwonie, prostowaniu/spawaniu ramy. Nie czujesz się na siłach? - zabierz ze sobą kogoś, kto na chłodno przejrzy motocykl przed kupnem. W przypadku handlarza możemy być pewni, że jeśli nie musiał, to grosza do motocykla nie dołożył - zatem puśćmy mimo uszu historie o tym, że zmienił olej, lub płyn hamulcowy. Kupując motocykl od właściciela możemy mieć nadzieję, że serwis był robiony na bieżąco.
Nie ma co generalizować  :laugh:

Offline hermis

  • TDM User
  • BC
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • TDM 900 '04- ex DRZ-400 E -ex- obecnie bez moto :(
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 12, 2011, 22:19:55 »
No Fakt jasem handlowiec i wiem jak ściemniac ,żeby sprzedać :) Taka praca ...
Co do wypowiedzi kolegów to racja- nie ma co generalizować,
a zabrać ze soba kumatego mechaniora to popieram w 100 %
Sam tak robiłem przy kupnie 3 motocykli i sie nie zawiodłem.
Ps. Chyba za tego handlarza to musze się podać do dymisji  :deadflop:

Online Sebaa

  • TDM 900 '07
  • TDM User
  • Wolne Miasto Gdańsk
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 683
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 12, 2011, 23:45:17 »
Na fotkach oba wyglądają w miarę dobrze, ten z pierwszego linka to na pewno nie jest ten rocznik, bo od 2005 rama w TDM była czarna. Ten z drugiego linka już się tutaj przewijał bo kojarzę te naklejki KBC i Sidi tu wygląda na to, że rok się zgadza, wygląda nieźle, ale ma porysowany dekiel, więc coś było zanim ktoś założył gmole. Oba przebiegi jak na moje to  :deadflop: Plusem tego drugiego jest doposażenie, w tym kominy  :headbang: Bez obejrzenia nic więcej nie da się powiedzieć konkretnie, więc przygotuj się do podróży  :deadbandit:

Pozdrawiam
Sebaa
Kto umiera bogatszy ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Mam wyjebane, ale trzeba zapierdalać.
Dzień w którym kupię karabin jest coraz bliżej.


Offline pinokiobosss

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 13, 2011, 11:34:30 »
Witajcie, jako że jak już kiedyś pisałem - jestem właścicielem tego drugiego :) histria motocykla wygląda następująco-. pochodzenie UK, w kraju od okolo 4 lat (niemam przed sobą papierów, ale jest to do sprawdzenia), w tym 3ci sezon u mnie, kupiłem go po szkodzie parkingowej, facet kupił tdm jako pierwsze moto i waga go troszke przerosła, efekt spękane płuca motoru wygieta kiera porysowany dekiel, podnóżek z lewej strony wymieniony na nowy - facet niestety wylądował ze zgruchotaną nogą w szynie i żona się bardzo ucieszyła że moto zostanie sprzedane. Od momentu kupienia włożyłem w niego kupe kasy żeby doprowadzić go do tego stany, plastiki oczywiscie oryginały yamaha nie żadne zamienniki, wymieniona czacha, oba płuca, kierownica, gmole wstawiłem z własnej nieprzymuszonej woli po tym jak kumpel miał na pozór niegroźny wypadek na swoim motocyklu i efekt taki że do konca zycia inwalida (gmole by mu uratowaly noge, a tak 3 sruby w stawie skokowym) - dało mi to do myślenia.
Lagi proste - sprawdzane przeze mnie i mechanika, brak osłonki na jednej z nich to efekt perturbacji moich poprzedników, niestety przymierzałem sie do założenia jej ale wyszło jak zwykle. Rama nie spawana, prosta. Jak już pisałem, od momentu kupna dołożyłem do niego sporo kasy i czasu pracy, ale przyszedł czas że niestety musze go sprzedać z powodów osobistych. Jednego jestem pewien, jak ktoś go kupi i bedzie dbal to pojeżdzi, bo co do przebiegu to oczywiscie nie mam papierów ale mechanik który mi go robil powiedział ze łańcuch rozrządu jest jeszcze oryginał i wygląda na taki przebieg - ale to każdy ma własne zdanie, ja mu uwierzyłem i narazie jest bez problemu.
Oczywiście jest troche rys tu i ówdzie ale stan techniczny jest najważniejszy i na tym się skupiłem.
Motor był na bierząco doglądany i serwisowany, nie miałem w planach sprzedawać go w tym roku niestety splot zdarzeń losowych o tym zdecydował.
Do natychmiastowej wymiany są klocki hamulcowe z tyłu.
Najlepiej jak zainteresowany obejrzy go osobiście, ale wczoraj rozmawiałem z kolegą GRUTO i przepraszam że jeszcze tego nie zrobiłem ale foto dośle dziś wieczorem...
Zdrówko :deadbeer:
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 11:39:36 wysłana przez pinokiobosss »

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 14, 2011, 11:40:21 »
Oczywiście jest troche rys tu i ówdzie ale stan techniczny jest najważniejszy i na tym się skupiłem.
Motor był na bierząco doglądany i serwisowany, nie miałem w planach sprzedawać go w tym roku niestety splot zdarzeń losowych o tym zdecydował.
Do natychmiastowej wymiany są klocki hamulcowe z tyłu.
Najlepiej jak zainteresowany obejrzy go osobiście, ale wczoraj rozmawiałem z kolegą GRUTO i przepraszam że jeszcze tego nie zrobiłem ale foto dośle dziś wieczorem...
Zdrówko :deadbeer:

Kolego na zdjęciu widać kapcia z tyłu rozmiar 180. Toż to 2 rozmiary szersze niż oryginał, da się na tym jeździć w ogóle?

Offline Abadon

  • TDM User
  • Kraków
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Up The Irons
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 14, 2011, 11:46:27 »
Proszę o opinie fachmanów  :deadbeer:

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-900-gwarancja-M2571773.html

http://otomoto.pl/yamaha-tdm-M2869612.html

z góry podziękował - jak zawsze do moto mam po 350 kilosów  :deadeekani: :deadeekani: :deadeekani:


Gruto - do sprzęta z pierwszego ogłoszenia sam sie przymierzałem, rozmawiałem z facetem parę razy. Na podstawie numeru VIN, który mi przesłał, rocznik 2004 - 2005 to data pierwszej rejestracji. Wysłał mi parę zdjęć wyższej rozdzielczości i wydaje się, że nie ma się zupełnie do czego przyczepić.

I jedna uwaga: ten egzemplarz jest w ogłoszeniach co najmniej 4 miesiące, skoro nie zszedł a jest ładny to albo cena za wysoka albo coś z nim nie tak. Jeśli go obejrzysz i wszystko będzie ok, to pamiętaj ile już wisi w ogłoszeniach, a co za tym idzie możesz cisnąć faceta ostro o cenę (przez tel powiedział, że przez kompletny serwis który mu zrobili nic nie zejdzie z ceny), jak Ci nie sprzeda w dobrych pieniądzach to zostanie mu na zime, kolejny rok, wartość spada i takie srutu tutu, może dzięki temu urwie coś konkretniej.

Powodzenia!!