Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1284642 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Kamillo

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:05:40 »
Co do tego modelu 2002 udającego 2006, to mam identyczną tedzię, z tego samego roku (02) i lusterka mam takie same jak w pozostałych rocznikach. Nigdy z resztą nie widziałem aby oryginalnie były takie montowane. Ale może się mylę, trzeba by bikepics przejrzeć...

Offline ilek

  • TDM User
  • Góra/Edmonton Kanada
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:07:57 »
http://allegro.pl/item1066791576_tdm900_2006r.html
I teraz pytanie do znawców: gość podaje rok 2006, a czy to malowanie nie wskazuje, ze jest to 2002 ( napis Yamaha na zbiorniku)?


...jest to moto z 2002r starające się udawać 2006r - czyli niestety jest to kolejny "wałek" jakich ostatnio nie brakuje w aukcjach allegro i otomoto  :deadflop:. Przeglądając oferty trzeba naprawdę uważać. Poza tym przebieg w tej TDM jest duuuużu większy  :deadflop:- czarne kolanka - czyli raczej grubo powyżej 40-45kkm. Nie wspomnę już o małych brakach widocznych na fotkach czy starego typu lusterkach, które były dawane tylko w egzemplarzach z samego startu produkcji 5PS  :deadgrin: ...

....zresztą, parę dni temu był przerabiany tego typu temat - Sebaa poczytaj http://www.tdm.pl/forum/index.php/topic,3370.0.html



Z tymi kolankami to przesadzasz... Ja jak kupowałem swoja TDM 900 maiła przebieg zaledwie 5tys km, a kolanka wyglądały jak by miała minimum 60tys km najechane. Wszytko zależy w jakich warunkach było eksploatowane...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 20:09:54 wysłana przez ilek15 »
Pozdrawiam

Ilek

Tel +48 692 344 889

Online Sebaa

  • TDM 900 '07
  • TDM User
  • Wolne Miasto Gdańsk
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 683
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:31:32 »
[
...jest to moto z 2002r starające się udawać 2006r - czyli niestety jest to kolejny "wałek" jakich ostatnio nie brakuje w aukcjach allegro i otomoto  :deadflop:. Przeglądając oferty trzeba naprawdę uważać. Poza tym przebieg w tej TDM jest duuuużu większy  :deadflop:- czarne kolanka - czyli raczej grubo powyżej 40-45kkm. Nie wspomnę już o małych brakach widocznych na fotkach czy starego typu lusterkach, które były dawane tylko w egzemplarzach z samego startu produkcji 5PS  :deadgrin: ...

....zresztą, parę dni temu był przerabiany tego typu temat - Sebaa poczytaj http://www.tdm.pl/forum/index.php/topic,3370.0.html



O q... Jakoś te lustra umknęły mojej uwadze... Tamten wątek czytałem... Nawet myśłałem o tym moto, no ale ten rocznik to nie te pieniądze   :deadflop:

A póki co to czekam na nr VIN tego z Radzymina  :deadlol:

Pozdrawiam
Sebaa
Kto umiera bogatszy ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Mam wyjebane, ale trzeba zapierdalać.
Dzień w którym kupię karabin jest coraz bliżej.


Offline czankete

  • TDM User
  • Gorzów Wlkp.
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:56:38 »
Co do tego modelu 2002 udającego 2006, to mam identyczną tedzię, z tego samego roku (02) i lusterka mam takie same jak w pozostałych rocznikach. Nigdy z resztą nie widziałem aby oryginalnie były takie montowane. Ale może się mylę, trzeba by bikepics przejrzeć...
...Kamillo, odnośnie lusterek w bikepics raczej nie znajdziesz informacji na ten temat ani zdjęć. Z lusterkami "starego typu" spotkałem się dwa razy i to tylko w egzemplarzach z 2002r.. Pierwszy raz jak oglądałem sprzęta ściągniętego z wysp a drugi raz kiedy to przymierzałem się do pierwszej żółtej 5PS, która wystawiona została na sprzedaż za pośrednictwem serwisu yamaha. Za pierwszym razem myślałem, że ktoś po prostu zmienił lusterka z jakiegoś tam powodu :deadeek:. Za drugim razem jednak jak znalazłem tdm w serwisie na moje zapytanie właśnie odnośnie kształtu i mocowania lusterek sprzedawca stwierdził, że tdm z samego początku produkcji zdarzały się mieć lusterka takie jak w starszym modelu lub xj. Wtedy też oprócz kwestii lusterek miły i rzeczowy pan z serwisu wyjaśnił mi na czym polegają inne "drobne" zdawałoby się różnice w kolejnych rocznikach. Stąd podjąłem decyzję, że jeżeli już to zdecyduję się na tdm po 2002r, gdzie jednak parę rzeczy dopracowano/zmieniono - co też zresztą uczyniłem :laugh:...

Kamillo

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 14, 2010, 01:02:40 »
Podzieliłbyś się informacjami o zmianach w ramach dokształcania społeczności forumowej i obniżania wartości mojego moto  :deadwar:
Czysta ciekawość :)

Offline Mycha

  • TDM User
  • Piaseczno
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 686
  • Niedzielny kierowca
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:35:13 »
Za drugim razem jednak jak znalazłem tdm w serwisie na moje zapytanie właśnie odnośnie kształtu i mocowania lusterek sprzedawca stwierdził, że tdm z samego początku produkcji zdarzały się mieć lusterka takie jak w starszym modelu lub xj.
Czy to możliwe aby producentowi japońskiemu takiemu jak Yamaha "zdarzało się" wyprodukować motocykl z innymi lusterkami w jednej partii i innymi w drugiej, z tego samego rocznika? Jakoś nie chce się w to wierzyć. Czy te motocykle są robione taśmowo wg wzorca czy ręcznie w warsztacie u pana Józka? Jeśli TDM900 produkowana jest taśmowo od 2002 r. (tak jak mój model) i w większości spotykanych dotąd modeli z 2002 jest ten sam jeden typ lusterek, to jakaś jedna sztuka może mieć jednocześnie fabrycznie lusterka ze starszego rocznika? :deadeek:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 16:36:54 wysłana przez Mycha »
with great power comes great responsibility

Offline czankete

  • TDM User
  • Gorzów Wlkp.
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 14, 2010, 18:06:31 »
Czy to możliwe aby producentowi japońskiemu takiemu jak Yamaha "zdarzało się" wyprodukować motocykl z innymi lusterkami w jednej partii i innymi w drugiej, z tego samego rocznika? Jakoś nie chce się w to wierzyć. Czy te motocykle są robione taśmowo wg wzorca czy ręcznie w warsztacie u pana Józka? Jeśli TDM900 produkowana jest taśmowo od 2002 r. (tak jak mój model) i w większości spotykanych dotąd modeli z 2002 jest ten sam jeden typ lusterek, to jakaś jedna sztuka może mieć jednocześnie fabrycznie lusterka ze starszego rocznika? :deadeek:
...Mycha, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie tak samo jak czy TDM z rocznika 2002r składane były w warsztacie u Pana Józka czy u pana X  :deadgrin:. Informacje, które przekazałem na temat lusterek uzyskałem natomiast od pana z serwisu, który był uprzejmy podzielić się swoją wiedzą. W tych samych okolicznościach opowiedział mi kilka ciekawych rzeczy na temat różnic w poszczególnych rocznikach dotyczących choćby zawieszenia, miejsca tabliczki znamionowej, modyfikacji elektryki (świateł, immobilizera, sterownik)itd. czy też zmian czysto wizualnych tyczących się zestawień kolorystycznych, ramy, półek, plastików lub choćby tarcz zegarów i zaślepek na łby śrub. Dzięki jego radom przy poszukiwaniach tdm dla siebie miałem możliwość zweryfikowania zdawałoby się mało istotnych szczegółów, o których do tej pory nie wiedziałem. :laugh:...
Jeśli TDM900 produkowana jest taśmowo od 2002 r. (tak jak mój model) i w większości spotykanych dotąd modeli z 2002 jest ten sam jeden typ lusterek, to jakaś jedna sztuka może mieć jednocześnie fabrycznie lusterka ze starszego rocznika? :deadeek:
...i na to pytanie też Ci nie odpowiem. Być może wyjątek stanowi regułę. Jako jedyne (choć niezbyt nawet mnie do końca przekonujące) wydaje się wytłumaczenie, że lusterka ze "starego" typu tdm, które mogły trafić do 5PS były jeszcze wtedy montowane równolegle chociażby do wspomnianej XJ przez jakiś okres czasu. Być może w momencie wejścia na rynek 900 próbując zunifikować pewne elementy/podzespoły w kwestii lusterek postąpiono tak samo jak w przypadku przednich hamulców 900 wywodzących się z R1 czy BT1100 (te na szczęście pozostały :deadtop4:) - to jednak są tylko moje podejrzenia. Niestety w tej kwestii historia TDM dostępna w literaturze czy też necie jest bardzo bardzo skromna, zaś dla producenta wprowadzane zmiany były widocznie mało istotne, gdyż w serwisówkach nie ma opisanych praktycznie żadnych zmian :deadflop:...

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:02:05 »
Yo nie znam kolesia który sprzedaje 900 ale ogladałem moto na prosbe jednego z forumowiczów (ost raz k...a jade i sie spuszczam, bo juz 6 TDMek ogladam dla kogos z zonyi jeszcze nikt nie kupił choc 1/2 była b ładna)  :deadfu:
Moto to TDM900 2003r,dla mnie piekna i super zadbana choc goła jak Kelly Parker  :deadgrin:
Do rzeczy
-serwisowane od początku w salonie Yamaha, wpisy co 10 tys w ksiazeczce serwisowej,ksiazka gwarancyjna , instrukcja, klucze w kpl
-zero malowania, patentów,małej skazy, nawet **** kolanka ma nieprzebarwione
-nowe opony IX 09
-naped bdb
-tarcze bdb, klocki nowe
-fa vat na zyczenie, wysztskie opłaty w cenie tylko rejestracja 180zł (samo przerejstrowanie cos k 100)
Motocykl jak z SALONU, zeby było smieszniej kupione w salonie, TDMa została zostawiona w rozliczeniu za nowy.
Cena 14500 jeszce bys cos opuscił
Sprzedawa OK równykoles maja ładne wózki ogólnie, długo sa na rynku

Link->http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1929743

Offline maryjan

  • TDM User
  • Kraków NH
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 18, 2010, 07:17:53 »
czankete ja bym "panom z serwisu" wierzył tak przez pół conajmniej ;)
Co serwis to inna gadka i inna bajka  :deadsleep: i nieważne czy samochodowy czy motocyklowy ... ja się k..wa zastanawiam skąd takich ludzi tam biorą? Niestety w Polszu jak sam sobie nie sprawdzisz i się nie dowiesz co to Cię skroją na każdym kroku ... szczególnie w ASO  :deadflop:

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:29:17 »
Maryjan wez wyluzuj ludzi straszysz  O0 chcesz zeby pozamykali tych ASÓW i bezrobocie wzrosło?? szkoda gadac o tych partaczach - znajomy pojechał do opla na zmiane opon swoja gwarancyjna Astra to mu listwy oberwali pod progami i zakleili zeby nie wiedział a pozniej i tak odpadło...poprostu polska  :deadmad:

wojteks

  • Gość
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:21:44 »
Sprzedawa OK równykoles maja ładne wózki ogólnie, długo sa na rynku

Ja kupiłem u niego swoją 4TX, nie była tania ale też nie znalazłem żadnych przekrętów o których bym nie wiedział kupując. W garażu miał całkiem sporo fajnych motorów.

Offline MatiZ

  • TDM User
  • Rzeszów
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Crf 1000 advenczer i jeszcze szport
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:38:08 »
http://forum.motocykle.slask.pl/ogolne/5/601/page/15 podaje tego linka zeby ludzie poczytali jakie miny i "gruz" sk....y sprzedają, massakra w dodatku jeden z listy sprzadających "składaka fazerka" deklarował zmiane na TDM  :deadfu:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 14:46:40 wysłana przez MatiZ »

Offline czankete

  • TDM User
  • Gorzów Wlkp.
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:51:10 »
...MatiZ szkoda gadać :deadeek: - najgorsze tylko, że są ludzie, którzy nie znając się kupują takie śmieci  :deadflop:. A swoją drogą to trzeba być naprawdę gnojem, żeby świadomie sprzedawać ludziom taki jeżdżący podpicowany złom  :deadmad:....

Offline madmax-tdm

  • TDM User
  • opole
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 23, 2010, 20:52:31 »
szok prześledziłem tam kilka ofert i niektóre do do prokuratora się nadają...ciekawe jak to wygląda od strony formalnej bo szlak mnie trafia jak takie coś widze..

Offline maryjan

  • TDM User
  • Kraków NH
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 24, 2010, 07:46:58 »
E no Panowie ... na moje oko ten fazer to kosmetycznie był walony. Ani przodu nie widać przekoszonego, ani kolektory nie poleciały... Generalnie jak na Polskie warunki to nówka z salonu :D W kategorii trup mina dałbym mu 3 pkt na 10.