Autor Wątek: Rumunia w dwa tygodnie  (Przeczytany 7751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juzeppe

  • TDM User
  • Kalisz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 155
Rumunia w dwa tygodnie
« dnia: Sierpień 18, 2014, 10:33:19 »
Jestem świeżo po powrocie z Rumunii. Kto jeszcze tam nie był na motocyklu to musi tam pojechać! Widoki przepiękne, ludzie mili i gościnni, a ceny jak u nas w kraju (no może poza paliwem). Przez te kilkanaście dni kilka razy spaliśmy w domach rumuńskich rodzin, bawiliśmy się w nimi na festiwalu piwa i zobaczyliśmy na własne oczy życie na rumuńskiej wsi, gdzie czas się zatrzymał. Przelot przez Transalpinę i Transfogarską dał niesamowite wrażenia z jazdy po zakrętach.
Ogólna opinia o Rumunii jako kraju biednym i niebezpiecznym to totalna bzdura! To kolejny kraj w którym na własne oczy przekonałem się, że nie warto słuchać opinii ludzi, którzy głoszą takie brednie.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę pooglądać fotki z wyprawy to opis "live" jest dostępny na facebook'u https://www.facebook.com/WPoszukiwaniuDrakuli?ref=hl

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: Rumunia w dwa tygodnie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2014, 22:28:57 »
Byłem w zeszłym roku we wrześniu i wrażenia mam podobne :) Fogarska, Transalpina, Bukareszt, potem do Konstancy i powrót. Zdecydowanie kierunek do polecenia, nie jest daleko, ceny umiarkowane i ludzie jakoś tak fajnie nastawieni. Poza tym zero fotoradarów i patroli schowanych w krzakach jak to u nas niestety często bywa. W pełni bezpieczny kraj i dziewczyny bardzo ładne :)

Offline juzeppe

  • TDM User
  • Kalisz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 155
Odp: Rumunia w dwa tygodnie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:04:22 »
Też mieliśmy dolecieć do Konstancy, ale pojechaliśmy z Bukaresztu na wschód i była to jedna z lepszych decyzji. Wschodnia część Rumunii nie jest może aż tak popularna, ale jest równie piękna, szczególnie Bukovina. Ten region przypominał mi nasze Bieszczady, tylko góry potężniejsze.

Offline rockride

  • TDM User
  • Nowa Ruda, byłe Wałbrzyskie
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 619
  • Tyle dróg do przejechania a czasu tak niewiele,.:)
Odp: Rumunia w dwa tygodnie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2014, 18:11:39 »
Witam !

Też byłem i chętnie bym tam wrócił !  :deadbeer: Super sprawa !

Pozdrawiam!