Autor Wątek: MotoBałkany 2014  (Przeczytany 20228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
MotoBałkany 2014
« dnia: Lipiec 02, 2014, 20:12:59 »
Witam :)

chodzi mi po głowie na przełomie sierpnia/ września uderzyć na południe i objechać kawałek Bałkanów. Mniej więcej taki plan:

dojechać przez Słowację i Węgry do północnego wybrzeża Chorwacji, następnie magistralką na południe w kierunku Czarnogóry, gdzie chciałbym spędzić kilka dni, pobyczyć się z piwkiem na plaży i zobaczyć kilka miejsc( Durmitor, Lovcen, kanion Tary, Kotor itp). Następnie powrót przez Serbię, odbicie w kierunku Rumunii i zaliczenie fogarskiej i transalpiny i do PL.

Tak to z grubsza wygląda, całość myślę ok 4000km trzeba liczyć, czas ok 10 dni. Póki co nie planowałem konkretniej na zasadzie gdzie noclegi( opcja namiotu odpada), jakie dzienne przeloty itp, w razie będzie ktoś chętny na wyjazd to wszystko do dogadania a i tak z doświadczenia patrząc większość skrystalizuje się w trasie, ja generalnie nie jestem fanem sztywnych planów, wolę lekki spontan i bardziej elastyczne podejście do tematu :) Jak dla mnie najlepszy termin wyjazdu to 23 lub 30 sierpnia- wcześniej bez szans.


Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:23:52 »
Witam,
w zeszłym roku byłem na Bałkanach i robiłem bardzo podobna trasę
Polecam mój filmik z tego właśnie wyjazdu

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/XwITNbOwPGg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

pozdrawiam
brylant

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:25:04 »
Oj widzę, że poprzedni link nie działa
więc daję jeszcze ten

http://youtu.be/XwITNbOwPGg

pozdrawiam
brylant

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2014, 20:13:10 »
Cześć brylant :) filmik naprawdę super jak i cała wyprawa, dosyć szybko ogarnęliście te 3600 km. Widziałem tam po drodze zaliczaliście górę św. jerzego- w tym roku na majówkę również byłem tam na szczycie, było jeszcze sporo śniegu, generalnie robi wrażenie i warto zapłacić te 50 kun aby wjechać. Ciekawi mnie, jak wyszedł z sytuacji kierowca autokaru w 5:45- wygląda, jakby się nie mógł złamać w zakręcie :)

Ja generalnie rozważam jeszcze wariant dojazdu przez wschodnie alpy( grossglockner i okolice lodowca marmolada) i dalej przez Słowenię i HR do Czarnogóry. Z drugiej strony myślę też, aby jechać krótszą drogą przez Słowację i Węgry, magistralą do dołu, w Czarnogórze zobaczyć najciekawsze miejscówki i może zjechać jeszcze do Albanii gdzieś do wybrzeża, ew okolice jeziora Szkoderskiego. Opcja zaliczenia Rumunii na powrocie pewnie do rozważenia na miejscu, zależy ile to wszystko zajmie, rok temu byłem na Rumunii więc aż tak bardzo ciśnienia nie mam :)

Wstępnie małe zainteresowanie moim tematem jest na innym forum, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam bardzo chęci pojechać także pewnie niezależnie od finalnego odzewu pojadę, w ostateczności samemu :)

Offline siehu

  • TDM User
  • Szczecin
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • TDM 900 -> Versys 1000
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2014, 23:10:01 »
Po obejrzeniu film aż nabrałem ochoty na tamte rejony.

Ja by z chęcią pojechał nawet jutro.
Ale narzeczona marudzi... :(

Zobaczę jak będzie po Woodstocku. Jak przeżyję ja, to ona będzie mi coś winna za to że dałem się namówić to może i ona da się namówić.

Rozumiem że nocowanie pod namiotem co noc.

Tylko podstawowe pytanie... ile kosztowo wychodzi taki wyjazd mniej więcej? Tak +/- 500 zł?
Żyj i dać rzyć innym.

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:51:37 »
Kolego ja namioty jadąc w te rejony odpuszczam, bo z tego co się orientuję ceny noclegów na kwaterach nie są wygórowane, ja planuję być tam początkiem września także z racji, że już trochę po sezonie, to i będzie większy wybór i bardziej atrakcyjne ceny niż w szczycie. Spokojnie w kwocie 15-20 EUR od osoby znajdziesz nocleg w dobrych warunkach, także uwzględniając aspekt wygody i ekonomii raczej mi się nie kalkuluje namiot :) Zresztą jest to zawsze dodatkowy balast, śpiwór, karimata itp.

Ja przy takim tripie 10-12 dni zakładam jakieś 3000-3500zł wydać.

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:13:50 »
HEJ - Dzięki za pochwałki :)
No autobusy łamią się tam na kilka razy - nie wiem jak oni się tam mijają w sezonie, gdy jest ich tam setki.
Znajomi ucieczkimotocyklowe .pl jakiś czas temu jechali do Albanii właśnie przez Glossglokner i później na dół na Chorwację, po drodze jeziora plitvickie, czarnogóra i w Albani nad jezioro Ohryckie - stamtąd w kierunku Rumunii gdzie spotkali się się z nami - ja z kumplem robiłem w tym czasie Rumunie. Moje zdanie jest takie - alpy fajnie zahaczyć, ale szkoda czasu, by jechać tylko na jedną przełęcz - byłem w tym roku w Alpach - na moim kanale na YT jest filmik - i w 10 dni zrobilismy 4600 km praktycznie po samych górach i co dziennie chce się więcej - ale do rzeczy.
Jeżeli planujesz jechać w Alpy tylko na Glossglokner - to szkoda czasu - jest tam SUPER, widokowo elegancko, ale po pierwsze wlot chyba ok. 20 E, do tego mnóstwo wszystkiego czyli ludzi na wszystkim co jeździ - osobiście polecałbym inne przełęcze. Jeśli chodzi o Marmoladę - to tam jest rewelacja - drogi wspaniałe, szybkie zakręty i widoki rewelacyjne no i chyba z 10 przełęczy w promieniu paru kilometrów - bardzo dużo motorów i tylko motorów - żadnych autobusów czy camperów nawet prawie osobówek nie ma, ale trzeba by tam poświęcić co najmniej jeden dzień i to bez bagażów. Tak więc ja bym na alpy zostawił sobie inną wyprawę i poświęcił troszkę na zwiedzanie bałkanów - bo jest tam co robić.
Na Słowenii fajne traski i mało ludzi, cała Chorwacja widokowo rewelacja, ale fest gorąco i w sezonie może być ciasno wszędzie. Jeśli chodzi o Czarnogórę to Durmitor to poprostu inny świat - jak my byliśmy to praktycznie nikogo tam nie było - nie to co w alpach :)
Jeśli chodzi o noclegi to ja bym polecał namiot - na chorwacji ciężko będzie coś znaleźć na jedną noc na kwaterze - a campingów jest bardzo dużo i myśmy płacili od 15 E do 25 E za one tent, two person i two moterbike :)  W Czarnogórze za nocleg w pensjonacie pod Durmitorem płaciliśmy 10E za osobę a w Serbii spalismy w Hostelu też za 10E - także znośnie.
Na Waszym miejscu poszukałbym sobie na Chorwacji alternatywnych dróg do głównej magistrali, tzn. bardzo dużo jest równoległych biegnących górami, pustych dróg, bardzo widokowych i co najważniejsze krętych. Ja np. znalazłem takie drogi w okolicach Novi Vinodolski i Senj - drogi lecą górami z widokiem na morze - rewelacja.
Na podstawie mojego filmiku z Bałkanów jedna ekipa też się wybiera w tamte rejony, bardzo podobną trasą - i też chcieli zahaczyć o Rumunię, ale po wizycie w Rumunii stwierdzam, że na Rumunie to trzeba sobie zostawić osobny wyjazd - kraj rewelacja i jest tam gdzie pojeździć i co zobaczyć.
Ok bo się rozpisałem - życzę udanego wypadu nawet samemu - myślę, że to też jest fajna opcja - ogólnie wszędzie tam jest bardzo bezpiecznie i spokojnie można eksplorować bałkany w pojedynkę - ale wiadomo w grupie raźniej.
pozdrawiam Wszystkich - brylant

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:00:00 »
Siemasz :) dzięki za wyczerpujące sugestie, ja generalnie te Alpy po drodze traktuję jako opcję jednak bardziej skłaniam się ku temu, aby pocisnąć prosto do płn Chorwacji, np do Senj gdzie byłem w maju, i na drugi dzień odpalić magistralą prosto do Czarnogóry, ew zaliczyć po drodze Dubrovnik. W HR byłem już kilka razy także powiedzmy, że traktowałbym ten kraj tranzytowo z 1-2 noclegami po drodze właśnie tam. Głównym celem jest zobaczyć jak najwięcej będąc w Czarnogórze, mały chill na plaży i ew spędzić dzień- dwa w Albanii ale to już mi się pewnie wyklaruje w trasie :) Chcę jechać 30/31 sierpnia, także sezon urlopowy dla większości się kończy, a co za tym idzie liczę na mniejszą ilość turystów i nieco niższe ceny.

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2014, 13:41:59 »
W tym czasie to na pewno będzie luźniej - myśmy jechali w połowie czerwca - i to też był fajny termin - mało turystów, a co za tym idzie lepsza frajda z jazdy - no i temperatura do zniesienia :)
hmm tak sobie myślę, że jeżeli znasz już dobrze HR to może zahaczyć o bośnie - ja nie byłem, ale z wielu relacji wynika, że warto - ale to tylko takie moje luźne sugestie.
pozdrawiam
HEJ

Offline juzeppe

  • TDM User
  • Kalisz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 155
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2014, 22:44:05 »
Jeśli chodzi o noclegi to ja bym polecał namiot - na chorwacji ciężko będzie coś znaleźć na jedną noc na kwaterze - a campingów jest bardzo dużo i myśmy płacili od 15 E do 25 E za one tent, two person i two moterbike :) 

W Chorwacji byłem w zeszłym roku i faktycznie namiot królował. Nie było problemu ze znalezieniem kwatery na jedną noc ale kasowali po ok 40 E. Raz tylko udało mi się utargować w ramach tej opłaty śniadanie.

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:32:00 »
40 EUR od osoby ? To chyba musiałabyć  na prawdę wypasiona kwatera albo jakiś Dubrovnik i szczyt sezonu :) Ale dla przykładu- w maju byliśmy w Baska Voda, apartament na 4 osoby, TV, klima, salon z aneksem, 100m do morza. Wyszło 15 EUR od osoby, w sezonie biorą 20 EUR. Generalnie sporo było tego typu ofert w podobnych przedziałach cenowych.

Offline bryloczek

  • TDM User
  • Skoczów
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:58:19 »
40 EUR od osoby ? To chyba musiałabyć  na prawdę wypasiona kwatera albo jakiś Dubrovnik i szczyt sezonu :) Ale dla przykładu- w maju byliśmy w Baska Voda, apartament na 4 osoby, TV, klima, salon z aneksem, 100m do morza. Wyszło 15 EUR od osoby, w sezonie biorą 20 EUR. Generalnie sporo było tego typu ofert w podobnych przedziałach cenowych.

40 EUR od osoby - gdy jesteś sam to chyba normalna cena
60 EUR za apartament to też normalna cena, ale rozkłada się na 4 osoby
Tak więc wszystko zależy ilu Was leży :) - nie czuje jak rymuje :)
Ja zawsze namiot mam ze sobą - przynajmniej jest pewność, że nocleg zawsze się znajdzie - i co jest dla mnie najważniejsze - nie muszę spędzać zbyt wiele cennego czasu na poszukiwaniu noclegu, tym bardziej gdy cenne jest każde EURO.

Jeśli chodzi o koszty - to w zeszłym roku 8 dni - ponad 3 tyś km, zmieściłem się w kwocie ok. 2 tyś zł - noclegi max. 10 EURO/osoba - raz hostel, raz pensjonat i reszta namioty.
Aha - przypomniało mi się, że w Dubrowniku jest hostel - jeżeli planujecie tam nocleg to może warto się tam przespać.

Offline juzeppe

  • TDM User
  • Kalisz
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 155
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2014, 23:35:49 »
40E za parkę - zapomniałem to dodać w opisie ;) Chociaż w zasadzie tam, gdzie spaliśmy kasowali za pokój a nie "od kapelusza" więc sam pewnie bym zapłacił tyle samo.

Moje koszty na 4000 km, 9 dni i 2 osoby wyniosły ok 3500 zł. 

Offline PawełTDM

  • TDM User
  • RTA
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 26
  • TDM 900 '06
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2015, 19:16:28 »
Drodzy forumowicze, w razie ktoś z Was ma chęci troszkę poczytać to zachęcam do zapoznania się z relacją z mojego wyjazdu  :deadbeer:

http://motovoyager.net/2015/01/balkanskie-winkle-zgrana-ekipa-strone-albanii-wyprawa/

Offline CeloFan

  • TDM User
  • Ua Huka
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 885
  • Pełne zadowolenie składa się z małych uciech...
    • CF act
Odp: MotoBałkany 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:48:15 »
 :deadtop4:

No wiesz co... Pojechałeś TDM`ą a trzeba na TDM Zona czytać twoją relację w jakiejś e-prasie?
Tam poczyta się, poczyta i przepadniesz bez wieści. Tutaj byłby ślad po tobie na wieki. Zastanów się czy warto tylko link wrzucić...  :deadangel:
"Koniec końców kocha się żądzę, a nie to, czego się pożąda". F. Nietzsche
https://www.facebook.com/CFact1/