Autor Wątek: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM  (Przeczytany 1290398 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rollo Lee

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1740 dnia: Lipiec 08, 2016, 17:08:20 »
Jestem zainteresowany tym motocyklem
http://allegro.pl/yamaha-tdm-900-serwisowana-doposazona-i6330799172.html
Może ktoś zna albo jeździł go oglądać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 21:47:51 wysłana przez Rollo Lee »

Offline szpaku

  • TDM User
  • Pleszew
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1741 dnia: Lipiec 09, 2016, 08:48:21 »
Rollo Lee - 29 tys. km przebiegu i wymiana łańcuszka rozrządu to jak Dziewica z dwójką dzieci  :deadgrin:

Offline pawulon182

  • TDM User
  • Łódź
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1734
  • kawałek sera ułatwi trawienie całego posiłku
    • ekipa
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1742 dnia: Lipiec 09, 2016, 13:27:23 »
Niekoniecznie - nie podał dlaczego go wymienił :) Może dla świętego spokoju, de gustibus...
Rollo - spytaj o napinacz łańcuszka, była akcja że wadliwy. Poza tym te dodatkowe szpeje dają sporą kasę więc nawet jakby trzeba było coś tam pogmerać (niedziałające manetki) to warto ocenić ten egzemplarz naocznie.
so be it

Offline lichu82

  • TDM User
  • Szczecin
  • 60 km/h
  • **
  • Wiadomości: 84
  • TDM 900 04r
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1743 dnia: Lipiec 11, 2016, 09:20:34 »
a z tymi wymienionymi tarczami w okolicy 50 tys to źle? w czasie jednej z rozmów odnośnie tdm tłumaczono mi że tarcza się lekko pofalowała ( i obie wtedy zostały wymienione) - niby prawdopodobnie przez zalanie wodą/ ulewnym deszczem rozgrzanej mocno tarczy w czasie dalekiego wyjazdu. Ściema?

Offline eqqus81

  • TDM User
  • Radomsko
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1744 dnia: Sierpień 17, 2016, 23:07:03 »
Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Mam pytanie. Czy ktoś może był i oglądał TDM z tego ogłoszenia? - http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-nie-transalp-dl-1000-varadero-fazer-kufry-sport-wydech-CID5-IDgIhOJ.html#caa2aefc37 . Byłem i oglądałem tą TDM-kę z grubsza, ale zbytnio się nie znam. A nie chcę utopić kaskę. Moto jak na swoje lata nie wygląda tak źle. Na pewno do wymiany jest napęd i niedługo tylna opona. Przednia tarcza jest zjechana niecałe 1 mm z jednej jak i z drugiej strony. Tylna tarcza jak nowa. Lagi wydają się suche tak samo silnik ale to może być tylko wrażenie gdyż moto było myte. Silnik i skrzynia chodzą cicho. Co do przebiegu traktuję je z przymrużeniem oka. Nie wiem czy ta cena nie jest za wysoka? Ile max mógłbym dać za te moto? Dzięki z góry za doradzanie lub odradzenie.

Offline Paveus

  • TDM User
  • Grudziądz
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 454
  • TDM900 2007r.
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1745 dnia: Sierpień 19, 2016, 13:14:46 »
http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-CID5-IDgZ1cX.html
ktoś, coś, widział lub wie?
po szybkim telefonie tylna opona i napęd do wymiany, owiewki spawane po ślizgu, przebieg 76000, Gość sam sprowadził z FR a wcześniej sam nim tam jeździł...
LOUD PIPES SAVE LIVES


Offline wikt0or

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1746 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:56:51 »
Witam, jestem nowy na forum. Trafiłem tu ponieważ upodobałem sobie TDM`ke na 1 moto i stąd moje pytanie odnośnie tego konkretnego modelu. Zastanawia mnie przebieg bo jeśli dobrze widzę to jest ponad 140tys, gdzie większość moto na sprzedaż nie przekracza 60tys w tym samym roczniku. Do tego kierunki nie oryginalne i facet wystawia inne części z tego moto. :) Nie wiem czy w ogóle jest sens tracić czas na to moto. Z góry dziękuje za opinie.

http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-850-CID5-IDh4qAD.html#a239993aa4

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1747 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:07:11 »
Sprzedaje On oryginalne części, które wymienił na akcesoryjne. Zaciski wsadził od 900 więc oryginały są wystawione, przewody hamulcowe są zmienione na oplot. Co do kierunkowskazów to nie ma za bardzo czym się przejmować, bo mogły oryginalne mu się nie podobać, to je zmienił. Ważny jest stan motocykla a nie jego przebieg..takie jest moje zdanie...wolałbym zadbane 140 tys, aniżeli zapuszczone 60tys. Na moje iko miała ona malowane wypełnienie zegarów..dopytaj właściciela dlaczego
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline siehu

  • TDM User
  • Szczecin
  • 250 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • TDM 900 -> Versys 1000
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1748 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:33:31 »
Sprzedaje On oryginalne części, które wymienił na akcesoryjne. Zaciski wsadził od 900 więc oryginały są wystawione, przewody hamulcowe są zmienione na oplot. Co do kierunkowskazów to nie ma za bardzo czym się przejmować, bo mogły oryginalne mu się nie podobać, to je zmienił. Ważny jest stan motocykla a nie jego przebieg..takie jest moje zdanie...wolałbym zadbane 140 tys, aniżeli zapuszczone 60tys. Na moje iko miała ona malowane wypełnienie zegarów..dopytaj właściciela dlaczego

Malowane pewnie bo pęknięte i klejone.

Co do przebiegów to jak już ktoś wcześniej powiedział, w większości sprzedawanych motocykli przebiegi nie są znane,są tylko obecne stany licznika. Wg mnie wszystkie sprowadzone motocykle są conajmniej o połowę skręcone. A co do oględzin to zdjęcia bardzo ogólne, trudno cokolwiek powiedzieć konkretnego. Przydało bo się więcej zbliżeń dobrej jakości. Z daleka wygląda, że ktoś o nią dbał. Tym bardziej, że inwestował w hamulce. No i chyba płucka malowane ale nie jestem pewien - nie kojarzę takiego malowania w oryginalne ale mogę mieć braki.
Żyj i dać rzyć innym.

Offline wikt0or

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1749 dnia: Sierpień 30, 2016, 11:15:27 »
Dziękuje za odpowiedzi, podzwonię dopytam.

Offline kitza

  • TDM User
  • Nowy Sącz
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1750 dnia: Sierpień 30, 2016, 12:15:10 »
Witam.
Na forum zarejestrowałem się kilka lat temu gdy szukałem TDMki dla siebie. Z racji ograniczonej ilości funduszy i okazji jaka się przytrafiła padło na małego Bandita. TDMka jednak nadal bardzo mi się podoba i zastanawiam się ostatnio czy by jednak nie zamienić Bandziora na TDM 900.
Czy mógłby ktoś rzucić fachowym okiem na ten egzemplarz? http://olx.pl/oferta/yamaha-tdm-900-tdm900-givi-transalp-v-strom-varadero-CID5-IDh7TDD.html#25e27f4227
Mam tam w miarę blisko i pewnie się wybiorę ale zanim to zrobię prosiłbym o kilka uwag na jej temat, na tyle na ile uda się wywnioskować ze zdjęć.
Dziękuję.

Offline mr_soze

  • TDM User
  • Biała Podlaska
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 248
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1751 dnia: Sierpień 30, 2016, 13:57:55 »
N moje oko przód był robiony, lakier na ramie i silniku zniszczony przez nieudolnie mycie
"Dwie rzeczy nie mają granic : wszechświat i ludzka głupota" Albert Einstein

Offline imerok

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1752 dnia: Sierpień 31, 2016, 20:59:47 »
wikt0or: dzwoniłeś do tego właściciela z Kętrzyna? Z moich obserwacji wynika, że ta tdm się dość długo sprzedaje( od paru lat) lub często zmienia właściciela? cholera wie. Po czym wnioskuje? Jako jedyna którą widziałem ma tylną lampę diodową, a to się rzuca już w oczy i utkwiło mi w pamięci.
Druga kwestia właściciel niby Artur na olx.pl a na sprzedajemy.pl Robert? Można wpisać co się chce...

 Wpisz na yt : tdm 850 fajne moto , to chyba ten motocykl.  Można obejrzeć dokładniej.

na mapie tdm zone jest chyba ktoś z Kętrzyna, może oni coś wiedzą więcej.

pozdro

Offline wikt0or

  • TDM User
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1753 dnia: Sierpień 31, 2016, 21:25:37 »
imerok, faktycznie na filmiku te same moto. Film wrzucono 2013 i miał 60tys przebiegu a teraz aż 140tys. Pisałem maila żeby mi dosłał jakieś leprze zdjęcia i więcej informacji o stanie motocykla ale nie doczekałem sie odpowiedzi. Dobry z Ciebie detektyw  :moto: Jak nie odpisze to będę dzwonić ale muszę ogarnąć kogoś kto się zna i podjedzie sprawdzić, taki przebieg... A właduje się w jakieś pozacierane panewki korbowe i kaplica :)

Dzięki za zainteresowanie w temacie i pozdrawiam

Offline kitza

  • TDM User
  • Nowy Sącz
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Weryfikacja ofert, kupna/sprzedazy TDM
« Odpowiedź #1754 dnia: Sierpień 31, 2016, 22:16:10 »
N moje oko przód był robiony
Masz na myśli malowanie płucek czy jakąś grubszą robotę?